Kokpit Kibice
Zobacz drużynę
  • Zobacz drużynę
  • Grupa A
  • Grupa B
  • Grupa C
  • Grupa D
  • Grupa E
  • Grupa F
  • Grupa G
  • Grupa H
Australia
10' Mile Jedinak 60' Daniel Arzani 66' Tom Rogić 88' Mark Milligan
Peru
18' Andre Carrillo 45' Yoshimar Yotun 50' Paolo Guerrero 79' Paolo Hurtado
0:2

Punkty dla Peru, obie reprezentacje odpadły z turnieju.

Bawią się Peruwiańczycy na trybunach. Na pewno czują małe rozczarowanie, ponieważ awans do fazy pucharowej był absolutnie w ich zasięgu, ale przeważa radość ze zwycięstwa w mistrzostwach świata po 36 latach.

Doliczone minimum cztery minuty do regulaminowego czasu.

Żółtą kartkę otrzymał Mark Milligan za kolejne przewinienie na Christianie Cuevie.

Ostatnie ataki w tym meczu nie są specjalnie imponujące. Przed momentem dośrodkowanie jednego z Australijczyków poszybowało prosto w rękawice Pedro Gallese. Zanosi się na czyste konto doświadczonego bramkarza z andyjskiego kraju.

Nieudany kontratak Jose Paolo Guerrero. Kompani pobiegli za swoim kapitanem, ale nie doczekali się dokładnego podania w pole karne.

Tak samo jak poprzednicy również Mile Jedinak nie potrafił zamienić rzutu wolnego w gola. Strzał kapitana reprezentacji Australii metr nad bramką Pedro Gallese.

Jeszcze kilka minut muszą przetrwać Los Incas.

 

Słupek! Co prawda wcześniej był spalony, ale koncepcja ataku Peruwiańczyków mogła się podobać kibicom. Jose Paolo Guerrero wycofał piłkę kilkanaście metrów przed bramkę Mathewa Ryana, skąd Edison Flores uderzył w obramowanie.

10 minut do końca regulaminowego czasu. Ambitnie, żywiołowo grająca reprezentacja Peru nie daje Australijczykom szans na odrobienie strat.

Żółtą kartkę otrzymał Paolo Hurtado za bezpardonowe zatrzymanie przeciwnika.

Peru. Schodzi: Andre Carrillo. Wchodzi: Wilder Cartagena.

Joshua Risdon na spalonym. Wyraźna sygnalizacja sędziego asystenta i Australijczycy zamiast kontynuować atak, muszą wracać na własną połowę i odpierać ofensywę Los Incas.

Trwarda walka na lewym skrzydle z udziałem Aarona Mooya. Ambitnie bronią Peruwiańczycy i nie dają Australijczykom ani trochę swobody na własnej połowie.

Paolo Guerrero nieomal założył sombrero dwóm Australijczykom. W ostatnim momencie Joshua Risdon wybił piłkę na korner. Po krótkim rozegraniu stałego fragmentu Luis Advincula próbował wstrzelić futbolówkę w środek pola karnego.

Australia. Schodzi: Tom Rogić. Wchodzi: Jackson Irvine.

Tim Cahill na murawie w czwartym mundialu w karierze.

 

Kombinacja z udziałem Daniela Arzaniego na lewym skrzydle nie zakończyła się nawet dośrodkowaniem, a co dopiero powiedzieć o strzale. Futbolówka dla podopiecznych Gareci.

Już zabrali Australijczycy piłkę swoim przeciwnikom. Daniel Arzani postraszył Pedro Gallese strzałem zza pola karnego i bramkarz reprezentacji Peru miał szczęście, że młody zmiennik spudłował.

Żółtą kartkę otrzymał Tom Rogić za przewinienie na Christianie Cuevie.

Paolo Guerrero przesadził z agresją w pojedynku z Trentem Sainsburym. Gwizdek po przewinieniu na byłym zawodniku Interu Mediolan.

 

Peru. Schodzi: Renato Tapia. Wchodzi: Paolo Hurtado.

Renato Tapia upadł na boisko bez kontaktu z przeciwnikiem. Niewykluczone, że selekcjoner Ricardo Gareca będzie musiał dokonać wymuszonej zmiany w swoim zespole.

Żółtą kartkę otrzymał Daniel Arzani za przewinienie taktyczne na Luisie Advinculi.

Ucieka czas Australijczykom. Drużyna z Antypodów ma problem ze zdobyciem gola kontaktowego, a bez niego nie będzie mowy o wyrównaniu, o zwycięstwie, o awansie. Przed momentem Aziz Behich nie trafił z kilkunastu metrów do bramki w zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Australia. Schodzi: Robbie Kruse. Wchodzi: Daniel Arzani.

Paolo Guerrero z golem i asystą na koncie.

 

Aaron Mooy próbował zdobyć gola kontaktowego z rzutu wolnego. Zamiast trafić do siatki reprezentacji Peru, to trafił w ustawionego w polu karnym południowców Renato Tapię.

Ponad 44 tysiące kibiców na trybunach. Większość z nich jest zadowolona z obecnego wyniku.

 

Australia. Schodzi: Tomi Jurić. Wchodzi: Tim Cahill.

Australii brakuje takiego egzekutora w polu karnym przeciwnika jak Jose Paolo Guerrero. Pedro Gallese poradził sobie z uderzeniem Mile Jedinaka.

Gol! Strzelił Paolo Guerrero. Asystował mu Edison Flores. 

Wymarzona, wyczekiwana bramka Jose Paolo Guerrero w mistrzostwach świata! Najlepszy piłkarz Peru dopadł do futbolówki w polu karnym Australii, wziął na plecy przeciwnika i uderzył sprytnie w narożnik bramki. Los Incas rozstrzelali się i coraz bardziej realne jest, że pożegnają się z Rosją zwycięstwem.

Aziz Behich nie poradził sobie z dwoma Peruwiańczykami na lewym skrzydle. Luis Advincula spokojnie odprowadził piłkę oraz przeciwnika poza boisko. Wznowił grę dalekim wykopem Pedro Gallese.

Gra wznowiona przez Siergieja Karasiowa.

Peru. Schodzi: Yoshimar Yotun. Wchodzi: Pedro Aquino.

Czy Australia wyrówna po przerwie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Piłkarze z Antypodów muszą gonić przeciwnika.

 

Peru bliżej zwycięstwa do przerwy.

Doliczona minuta.

Żółtą kartkę otrzymał Yoshimar Yotun za ostre przewinienie w centrum boiska na Mathewie Leckiem.

Bardzo podobny stały fragment gry mieli Los Incas i zachowali się jeszcze gorzej niż Australia. Yoshimar Yotun wykonał anemiczną wrzutkę prosto na głowę jednego z Kangurów.

Trent Sainsbury nie zdołał skierować piłki z bliska do siatki po wstrzeleniu Aarona Mooya z rzutu wolnego. Strzelcowi utrudnił do maksimum wykonanie zadania Luis Advincula.

Szansa na wyrównanie z rzutu wolnego. Edison Flores zatrzymał nieprzepisowo Joshuę Risdona blisko narożnika pola karnego.

Tak fetowali gola reprezentanci Peru.

 

Reprezentanci Peru muszą się pobudzić, jeżeli nie chcą stracić prowadzenia przed zejściem do szatni. Przed momentem odpowiedzialność wziął na swoje barki Luis Advincula i sprowokował przeciwnika do faulu blisko koła środkowego.

Coraz bliżej wyrównania. Tom Rogić uruchomił w polu karnym Peru rozpędzonego Mathewa Leckiego, którego mocne wstrzelenie piłki zostało z wielkim trudem wybite przez stoperów. Tylko korner, a powinna być bramka dla Australii.

Yoshimar Yotun spróbował zdobyć gola uderzeniem z dystansu. Nie była to wymarzona próba. Wyraźnie chybił doświadczony zawodnik i Mathew Ryan nie musiał interweniować.

Jeszcze jeden blok w polu karnym Peru. Mathew Leckie strzelił w zawodników w czerwonych koszulkach po podaniu Robbiego Kruse'a. Na dodatek sędzia asystent zasygnalizował spalonego.

Dwa kwadranse za kibicami. Żwawe widowisko, choć na pewno piłkarzy stać na jeszcze więcej niż dotychczas pokazali.

Mathew Ryan nie uratował Australijczyków przed stratą gola.

 

Tom Rogić wypracował sobie świetną szansę na wyrównanie. Pomocnik Australii poszedł na przebój między trzech Peruwiańczyków i o dziwo znalazł tam miejsce do oddania celnego strzału. Bronił Pedro Gallese i następnie obsztorcował swoich obrońców.

Dotychczas najważniejsze kopnięcie meczu. Andre Carrillo.

 

Ponownie faul Australijczyków. Tym razem na własnej połowie i znów ucierpiał Christian Cueva. Miękka wrzutka z rzutu wolnego zakończyła się delikatnym strzałem głową Jose Paolo Guerrero prosto w dobrze ustawionego bramkarza.

Nie trudno się temu dziwić, że ekipa z Antypodów jest na połowie przeciwnika. Ostatnia jej akcja została jednak przerwana gwizdkiem i sędzia Siergiej Karasiow przyznał piłkę Los Incas.

Peru ma swój moment radości, natomiast Australia ma problem. Musi zdobyć minimum dwa gole, żeby awansować kosztem Danii do najlepszej szesnastki.

Gol! Strzelił Andre Carrillo. Asystował mu Paolo Guerrero. 

Nareszcie jest bramka dla reprezentacji Peru w mistrzostwach świata. Przełamanie impasu strzeleckiego nastąpiło w trzecim spotkaniu. Piłkę na obrzeżach pola karnego opanował Jose Paolo Guerrero, umiejętnie dośrodkował do rozpędzonego Andre Carillo. Autor gola huknął z półwoleja nie do obrony. Los Incas na prowadzeniu!

 

Zawodnicy mają dla kogo grać w Soczi.

 

Po przeciwnej stronie boiska Anderson Santamaria pogubił się we własnym polu karnym i kopnął piłkę w czułe miejsce Christiana Ramosa. Na szczęście dla Peruwiańczyków pomyłka była bez zdrowotnych i piłkarskich konsekwencji.

Edison Flores nie opanował piłki na lewym skrzydle po podaniu z głębi pola. Ta wylądowała ostatecznie w rękawicach czujnego na przedpolu bramkarza Australii.

Aziz Behich dostał podanie w okolicy narożnika pola karnego i próbował oddać stamtąd uderzenie. Zdążył z interwencją Luis Advincula i nie dał Australijczykowi czasu na przymierzenie.

Uśmiech jeszcze na twarzach sympatyków obu drużyn.

 

Żółtą kartkę otrzymał Mile Jedinak za brzydkie wejście w Christiana Cuevę.

Kolejna akcja Kangurów. W polu karnym Peruwiańczyków opanował piłkę Tomi Jurić i próbował jeszcze uruchomić podaniem nieobecnego w centrum szesnastki Robbiego Kruse'a. W tej sytuacji Pedro Gallese miał ułatwione zadanie i zatrzymał futbolówkę.

Mile Jedinak autorem pierwszego uderzenia z dystansu po zbyt krótkim wybitym dośrodkowaniu Mathewa Leckiego. Wyraźne pudło i Pedro Gallese nie musiał interweniować.

Peru stara się sprowokować drużynę z Antypodów do przyspieszenia gry. Australia musi wygrać, dlatego nie powinna koncentrować się na bronieniu dostępu do własnej bramki.

Australia w żółtych koszulkach i spodenkach, natomiast Peru w czerwonych strojach z białym pasem. Na początku spotkania drużyna z Ameryki Południowej przywitała się z piłką.

Od środka Los Incas.

Australijczycy nadal wierzą w awans swojego zespołu do fazy pucharowej.

 

Kto wygra mecz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Kibice z Peru liczą, że ich drużyna nie opuści Rosji po trzech porażkach.

 

Przyjazd Peruwiańczyków na stadion w Soczi.

 

Sędzia: Siergiej Karasiow (Rosja)

Reprezentacja Australii spróbuje wykorzystać swój cień szansy na awans do najlepszej szesnastki mistrzostw świata w Rosji. Warunkiem podstawowym, żeby wykonać to zadanie, jest pokonanie wyeliminowanej już po dwóch skromnych porażkach drużyny z Peru.

>
Zobacz również