• Grupa F
  • Grupa G
  • Grupa H
Belgia
14' Thomas Meunier 47' Dries Mertens 60' Jan Vertonghen 69' Romelu Lukaku 75' Romelu Lukaku 88' Kevin De Bruyne
Panama
18' Eric Davis 45+2' Edgar Barcenas 49' Armando Cooper 51' Michael Murillo 57' Fidel Escobar
3:0

Koniec. Belgia po zmianie stron udowodniła swoją wyższość. Panama? Mili chłopcy, ale zbyt wiele na mundialu raczej nie osiągną.

Zawodnik Panamy omal nie przelobował Thibauta Courtoisa w momencie kiedy wybijał piłkę... na aut. Jego partner leżał na murawie. Czy futbolówka przypadkowo leciała w światło bramki?

Sędzia doliczył 4 minuty.

Belgia. Schodzi: Axel Witsel. Wchodzi: Nacer Chadli.

Escobar mocno uderzył z rzutu wolnego, bramkarz pewnie interweniował.

Żółtą kartkę za bezmyślny faul otrzymał Kevin De Bruyne.

Panamczycy szukają jeszcze jednak premierowego gola na mundialu.

Groźnie pod bramką Belgów, ale sęzia przerwał grę z powodu spalonego. Dodatkowo Thibaut Courtois dobrze interweniował.

Panamczycy nie mają żadnych argumentów i nie są w stanie zaskoczyć Belgów.

Belgia. Schodzi: Dries Mertens. Wchodzi: Thorgan Hazard.

Hazard uderzał z rzutu wolnego, ale trafił w rywala.

Kolejna groźna akcja Belgów, ale sędzia przerwał grę. Powód? Spalony.

Już nie możemy doczekać się na odpowiedź Anglików w potyczce z Tunezją. Tymczasem w polu karnym Belgów zrobiło się groźnie. Zabrakło jednak uderzenia.

Kolejna kontra Belgów, ale Hazard nie zdołał dojść do uderzenia.

Belgowie zamknęli usta wszystkim krytykom, którzy już w przerwie zaczynali kpić z jednego z faworytów do medalu. Tak jak podkreślaliśmy, mecz trwa 90 minut, a nie 45.

Gol! Strzelił Romelu Lukaku. Asystował mu Eden Hazard. Kontra Belgów, Hazard dokładnie do Lukaku, a ten obok bramkarza na 3:0. Worek z bramkami rozpruty!

Thibaut Courtois wybijał piłkę i... trafił w nogę rywala. Brak koncentracji bramkarza Belgów.

Panama. Schodzi: Blas Perez. Wchodzi: Luis Tejada.

Uderzał Gabriel Torres, bramkarz Belgów pewnie złapał piłkę.

Belgowie już na większym luzie, Panamczycy już chyba nie wierzą w sensację.

Gol! Strzelił Romelu Lukaku. Asystował mu Kevin De Bruyne. De Bruyne zewnętrzną częścią stopy dośrodkował z pola karnego, a Lukaku głową do siatki na 2:0! Już chyba po emocjach.

Penedo dziwnie, ale skutecznie interweniował wybijając piłkę.

Belgowie wciąż posiadają optyczną przewagę, ale niewiele z niej wynika.

Belgowie wyszli z założenia, iż najlepszą obroną jest atak. Panama na własnej połowie.

Panama. Schodzi: Jose Luis Rodriguez. Wchodzi: Ismael Diaz.

Panama. Schodzi: Edgar Barcenas. Wchodzi: Gabriel Torres.

Wymiana piłki przez Belgów, ale Lukaku w polu karnym futbolówki nie opanował.

Żółtą kartkę otrzymał Jan Vertonghen. Sędzia nie patyczkuje się, często wyciąga żółte kartki. A Cooper już zdrowy.

Urazu doznał Cooper, będzie potrzebna pomoc medyków.

Strzał sprzed pola karnego Barcenasa, piłka minęła jednak bramkę w bezpiecznej odległości.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Fidel Escobar.

Po rogu uderzał Torres, ale słabo i niecelnie. Panama w końcu pokazała pazurki.

Michael Murillo sam na sam z bramkarzem, ale Thibaut Courtois nogą na rzut rożny! Ależ to była szansa!

Kevin De Bruyne uderzył z rzutu wolnego, wiatr po uderzeniu zdumchnął stojącego w okolicach tzw. pajęczynki pająka. Niewiele brakowało do szczęścia Belgom.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Michael Murillo. Panamczycy mogą skończyć mecz zdekompletowani.

Panamczycy wyprowadzają kontry, ale brakuje im dynamiki. Belgowie? Powinni pójść za ciosem.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Armando Cooper.

Gol! Strzelił Dries Mertens. Po dośrodkowaniu Torres wybił piłkę, po chwili zgrał ją jeden z obrońców, wprost pod nogi Mertensa. Belg kapitalnym strzałem z woleja nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. 1:0!

Gramy po przerwie!

Kto jako pierwszy zdobędzie gola?

Piłkarze i sędziowie wracają na boisku. Za moment 2. połowa. Zmian w składach nie będzie.

Przerwa. Bez goli. Belgia oddała kilka groźnych uderzeń, ale były one niecelne lub też świetnie interweniował bramkarz.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Edgar Barcenas.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Błąd Panamczyków, ale Belgowie źle rozegrali piłkę w polu karnym.

Za moment przerwa, a w Soczi wciąż bez goli. To duża niespodzianka. Pamiętajmy jednak, że mecz trwa 90 minut.

Kilka podań wymienili Panamczycy przed polem karnym Belgów. Strzał Coopera jednak poszybował ponad bramką.

Dogranie z rzutu wolnego do Mertensa, a ten z woleja obok słupka!

Lukaku sam na sam z bramkarzem! Penedo jednak wyszedł z bramki i zatrzymał rywala!

Roman Torres uderzał z trudnej sytuacji. Niecelnie, ale bramkarz i tak złapał piłkę.

Yannick Ferreira Carrasco niepotrzebnie głową na rzut rożny. Brak komunikacji wśród Belgów.

Uderzał Hazard, Penedo pokazuje, że jest wysokiej klasy specjalistą.

Był moment w meczu, w którym wydawało się, że gol dla Belgów jest kwestią minut. To już jednak czas przeszły.

Belgowie biją głową w mur, Panamczycy starają się kontrować. Jednak wciąż brakuje im dokładności.

Belgowie w ataku, Panamczycy postawili mały autobus przegubowy i co najwyżej zamierzają dostawić kolejny.

Cooper dostał piłką w głowę i potrzebuje pomocy medyków.

Zapach szybko się ulotnił. De Bruyne z rzutu wolnego w głowę rywala i tylko rzut rożny.

Będzie rzut wolny dla Belgów w okolicach narożnika pola karnego. Pachnie bramką.

Hazard uderzał sprzed pola karnego, piłka minęła jednak cel w dość znacznej odległości.

Kontra reprezentacji Panamy, ale w końcowej fazie akcji zabrakło dokładności.

Z rogu dogranie przed pole karne do De Bruyne, ale ten uderzył metr ponad bramką.

Dogrywał wzdłuż bramki Kevin De BruyneRoman Torres szczęśliwie wślizgiem uprzedził rywala stojącego przed pustą bramką.

Jak na razie najaktywniejszy jest sędzia, który pokazał już dwie żółte kartki i grozi piłkarzom kolejnymi.

Sprytnie rozegrany rzut rożny, dogranie do Mertensa, ale ten mocno w boczną siatkę.

Żółtą kartkę za faul sprzed kilkudziesięciu sekund otrzymał Eric Davis.

Osoby, które postawiły spore pieniądze na wygraną Belgów mogą zaczynać czuć mały niepokój. Panama rozgrywa piłkę, rywale biegają za nimi.

Kwadrans za nami. Belgowie nie potrafią złapać swojego rytmu.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Thomas Meunier.

Błąd Romana Torresa, który zbyt lekko zagrywał do bramkarza. Piłkę przejął Hazard, z ostrego kąta trafił jednak w boczną siatkę.

Panamie udało się oddalić grę od własnej bramki. Debiutant na mundialu stara się dłużej rozgrywać piłkę.

Belgia na połowie Panamy, piłkarze z Europy szukają dziury w defensywie rywala.

Groźny strzał Mertensa, Penedo kolejny raz dobrze w bramce.

Składna akcja Belgów zakończona płaskim strzałem z pola karnego Yannicka Ferreira CarrascoJaime Penedo dobrze interweniował.

Thomas Meunier chciał dojść do piłki, ale został zablokowany przez... sędziego asystenta.

Dośrodkowaniu z rzutu wolnego z prawej strony pola karnego, Belgowie poradzili sobie z dograniem.

Oskrzydlająca akcja Panamczyków, Belgowie ratowali się faulem.

Już gorąco w polu karnym Panamy, piłka poszybowała daleko do bramki.

Pierwszy gwizdek sędziego!

Już wszystko gotowe. Strony wylosowane. Za moment gramy!

Przypomnijmy, że to debiut reprezentacji Panamy w finałach mistrzostw świata.

Orkiestra stroi instrumenty, piłkarze za moment wyjdą na boisko w Soczi!

Komu będziesz kibicował podczas meczu?

Dołącz do naszej nowej zabawy!Wejdź na TYPER.WP.PL i wskaż zwycięzcę meczu Panama - Belgia.

Do rozpoczęcia spotkania jeszcze ok. 30 minut. Zapraszamy do interesującej lektury.

Sporne kwestie rozstrzygał będzie Janny Sikazwe, 39-letni sędzia z Zambii.

Jeśli ktoś prowadzi sklep monopolowy, może go to zainteresować.

Przypomnijmy, że jeśli wszystko ułoży się po naszej myśli, w fazie pucharowej zagramy z jedną z drużyn grupy G!

Kto wygra mecz?

W drugim meczu grupy G, o godzinie 20, Tunezja zagra z Anglią.

Do gry na mundialu wchodzi grupa G. W pierwszym meczu Belgia zagra z Panamą. Inny rezultat od pewnej wygranej drużyny z Europy będzie dużą niespodzianką.

Dołącz do naszej nowej zabawy! Wejdź na TYPER.WP.PL i wskaż zwycięzcę meczu Belgia - Panama!