MŚ 2018: Wyniki mundialu - poniedziałek 18.06

Anglicy potwornie się męczyli, zwyciężyli rzutem na taśmę. Za to Belgia bez problemu pokonała debiutanta z Panamy. Szwedzi - nie bez problemów - pokonali Koreę Południową.

Michał Jankowski
PAP/EPA
Grupa F: Szwecja - Korea Południowa 1:0 (0:0) 1:0 - Andreas Granqvist (k.) 65'

Szwecja była zespołem lepszym od Korei Południowej, ale jedyną bramkę zdobyła z rzutu karnego, który został podyktowany po interwencji systemu VAR. Koreańczycy mogli jednak pokusić się o doprowadzenie do wyrównania, lecz zabrakło im skuteczności. Szwedzi wraz z Meksykiem prowadzą w tabeli grupy F.

Przeczytaj relację z meczu Szwecja - Korea Południowa

Grupa G: Belgia - Panama 3:0 (0:0)
1:0 - Dries Mertens 47'
2:0 - Romelu Lukaku 69'
3:0 - Romelu Lukaku 75'

Panama była skazywana na klęskę w starciu z Belgią, ale przez długi czas dzielnie się broniła i nie pozwalała Belgom rozwinąć skrzydeł. Do przerwy był bezbramkowy remis, ale tuż po wznowieniu gry pięknego gola strzelił Dries Mertens, a potem Belgia jeszcze dwukrotnie trafiła do bramki rywala. Mecz zakończył się wynikiem 3:0, ale Panama za swój występ zebrała pochlebne opinie.

Przeczytaj relację z meczu Belgia - Panama

Grupa G: Tunezja - Anglia 1:2 (1:1)
0:1 - Harry Kane 11'
1:1 - Ferjani Sassi 35' (k.)
1:2 - Harry Kane 90+1'

Po pierwszych minutach można było przypuszczać, że Anglicy wysoko wygrają z Tunezją. Szybko objęli prowadzenie ze sprawą Harry'ego Kane'a, ale potem Kyle Walker zachował się nieodpowiedzialnie w polu karnym i Tunezja z rzutu karnego doprowadziła do wyrównania. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem i dojdzie do kolejnej niespodzianki na mundialu, ale po rzucie rożnym drugiego gola zdobył Kane i zapewnił trzy punkty Anglii.