Mundial 2018. Zwycięstwa potencjalnych rywali Polaków. Zobacz tabelę grupy G

Zgodnie z planem rywalizację podczas mistrzostw świata w Rosji rozpoczęły reprezentacje Belgii i Anglii, które odpowiednio pokonały Panamę oraz Tunezję. Zobacz tabelę grupy G po poniedziałkowych meczach.

Tomasz Rosiński
Harry Kane (Anglia) Getty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: Harry Kane (Anglia)
Belgowie męczyli się w pierwszej połowie starcia z Panamczykami, ale po przerwie byli co najmniej o klasę lepsi od rywala i wpakowali trzy gole. Autorem dwóch z nich okazał się Romelu Lukaku.

Również dublet zaliczył w poniedziałek Harry Kane, który rzutem na taśmę zapewnił angielskiemu zespołowi ważny komplet punktów.

Drużyny z Belgii lub Anglii uznawane są za potencjalnego przeciwnika kadry Polski w 1/8 finału MŚ, oczywiście, jeżeli Polacy awansują do kolejnego etapu zmagań (Biało-Czerwoni znaleźli się w grupie H z Senegalem, Kolumbią i Japonią).

Wyniki 1. kolejki spotkań grupy G mistrzostw świata:

Belgia - Panama 3:0 (0:0)
1:0 - Dries Mertens 47'
2:0 - Romelu Lukaku 69'
3:0 - Romelu Lukaku 75'

Tunezja - Anglia 1:2 (1:1) 0:1 - Harry Kane 11' 1:1 - Ferjani Sassi 35' (k.) 1:2 - Harry Kane 90+1'