Przed MŚ 2014: Portugalia wygrała rzutem na taśmę, zwycięstwa Chorwacji i Kolumbii

Portugalczycy grający bez Cristiano Ronaldo z kłopotami pokonali w meczu towarzyskim Meksykanów. Aż siedem goli padło w pojedynku Japończyków z reprezentacją Zambii.

Konrad Kostorz
Drużyna Paulo Bento w pierwszym meczu kontrolnym bezbramkowo zremisowała z Grecją i długo zanosiło się, że w kolejnym pojedynku również nie zdobędzie ani jednego gola. Na szczęście dla Seleccao w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Joao Moutinho precyzyjnie dośrodkował w pole karne, gdzie Bruno Alves idealnym strzałem głową zmusił do kapitulacji Guillermo Ochoę.Warto odnotować, że Meksykanie mieli znakomite sytuacje strzeleckie i gdyby nie świetna dyspozycja Eduardo, zapewne wyszliby na prowadzenie. Jednej z najlepszych okazji El Tri nie zdołali wykorzystać w 89. minucie. Portugalia przed startem mundialu zmierzy się jeszcze towarzysko z Irlandią (11 czerwca).
Kolumbijczycy po remisie 2:2 z Senegalem tym razem bez większych problemów uporali się z Jordanią. Na wyróżnienie zasłużył Fredy Guarin, który zdobył przedniej urody gola w końcówce meczu. Chorwaci - pierwszy rywal Brazylii na MŚ - tylko 1:0 pokonali innego uczestnika mundialu, Australię. O ich sukcesie przesądził Nikica Jelavić, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam.

Dwa trafienia Keisuke Hondy pomogły Japończykom w pokonaniu Zambii. Zespół Alberto Zaccheroniego musi jednak poprawić grę w defensywie przed meczami o punkty. Ze zwycięstwa wreszcie cieszyli się Grecy, którzy wcześniej dwukrotnie bezbramkowo remisowali (z Portugalią i Nigerią). Hellada pokonała Boliwię, a na listę strzelców wpisali się Panagiotis Kone oraz Konstantinos Katsouranis.