Toni Kroos "Man of the Match" półfinału. "Pokazał, dlaczego jest rozchwytywany na rynku"

Toni Kroos i Sami Khedira poprowadzili reprezentację Niemiec do efektownego zwycięstwa nad Brazylią. Który z kadrowiczów Joachima Loewa wypadł nieco słabiej w Belo Horizonte?

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Toni Kroos, który we wtorkowym pojedynku zdobył dwa gole i zaliczył asystę, został wybrany przez FIFA najlepszym piłkarzem meczu. Światowa federacja przyznając mu tytuł "Man of the Match" nie była odosobniona, ponieważ 24-latek otrzymał najlepsze noty również od wielu europejskich serwisów."W ciągu dwóch minut dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, odgrywał też kluczową rolę przy rozgrywaniu piłki i przechodzeniu do ataku" - napisał portal goal.com, przyznając Kroosowi notę "4,5" (skala 1-5). "Po takim meczu nie można się dziwić, że chce go Real Madryt. Pokazał, dlaczego jest tak rozchwytywany na rynku" - oceniły The Guardian i Daily Mail.
Oprócz Kroosa błysnął Sami Khedira, którego występ określono mianem "doskonałego". Wskazano, że był motorem napędowym zespołu, królował w środku pola i wspomagał formację obronną. Od pomocnika Realu Madryt nieco tylko gorzej wypadł Thomas Mueller, nazwany przez The Independent "piłkarzem od wielkich meczów".

O ile wszyscy Brazylijczycy wypadli poniżej oczekiwań (część tytułów oszczędziła tylko Julio Cesara), o tyle wśród Niemców trudno było mieć do kogokolwiek zastrzeżenia. Najsłabsze oceny w zespole (co wcale nie oznacza, że słabe) zebrali Benedikt Hoewedes oraz Mesut Oezil. Również zmieniony już w 58. minucie Miroslav Klose wypadł przeciętnie na tle rewelacyjnie dysponowanych partnerów.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Toni Kroos wyczerpał cierpliwość Pepa Guardioli, trener skreślił pomocnika w Bayernie

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×