Kto oprócz Brazylii został upokorzony na MŚ?

Nie tylko Brazylia w historii mistrzostw świata została upokorzona w tak brutalny sposób. Wcześniej podobne klęski ponosiły takie drużyny jak Haiti, Arabia Saudyjska, czy Salwador.

Bartosz Wiśniewski
Gdy podczas mistrzostw świata dochodziło do upokorzeń w postaci wysokich rezultatu to zazwyczaj tablica wyników wskazywała 7:0. Tak było czterokrotnie, a swoją cegiełkę dołożyła w tym zestawieniu również nasza reprezentacja Polski.

Brazylia - Niemcy 1:7 (2014)

Gospodarze mundialu zostali rozgromieni już w pierwszej części gry. - Ustaliliśmy w przerwie, że musimy zachować koncentrację i nie starać się upokorzyć Brazylii. Powiedzieliśmy sobie, że musimy zachować powagę. Rywalowi trzeba okazać szacunek - mówił po tym spotkaniu Mats Hummels. Niemcy zafundowali Brazylii najwyższą porażkę od 94 lat, kiedy w 1920 roku Canarinhos przegrali 0:6 z Urugwajem w Copa America.

Turcja - Korea Południowa 7:0  (1954)

Dla Koreańczyków był to drugi mecz podczas mundialu w Szwajcarii. W tym spotkaniu hattrickiem popisał się Burhan Sargun, a Turcy ostatecznie nie zdołali wyjść ze swojej grupy.
Urugwaj - Szkocja 7:0 (1954)

Na tych samym mistrzostwach świata, co Turcja, Urugwaj nie oszczędzał reprezentacji Szkocji. Wynik meczu otworzył Carlos Borges, który w tym pojedynku również zaliczył hattricka.

Polska - Haiti 7:0 (1974)

Haiti przed meczem z Polską łatwo skóry nie sprzedało w starciu z Włochami. Inaczej wyglądał jednak przebieg pojedynku z naszą reprezentacją, gdzie do pierwszej połowy wygrywaliśmy 5:0, a Andrzej Szarmach strzelił trzy gole.

Korea Północna - Portugalia 0:7 (2010)

Nic nie zapowiadało takiego przebiegu spraw po pierwszej części gry, kiedy to Portugalia wygrywała zaledwie 1:0. W drugiej części gry Portugalczycy strzelili jednak trzy bramki w dziesięć minut, a swoją cegiełkę do tego sukcesu dołożył Cristiano Ronaldo.