Alpejski PE: Kolejne punkty Sabiny Majerczyk

W czwartek w norweskim Hemsedal rozegrano kolejne zawody alpejskiego Pucharu Europy. Kolejne punkty do klasyfikacji generalnej zdobyła w nich Sabina Majerczyk.

Łukasz Witczyk

W czwartek zawodniczki po raz kolejny rywalizowały w slalomie. Tym razem najlepszy czas w dwóch przejazdach uzyskała Julia Dygruber. Austriaczka o ponad pół sekundy była lepsza od Niemki Marlene Schmotz. Trzecie miejsce zajęła Szwajcarka Charlotte Chable. Sklasyfikowane zostały 32 zawodniczki.

24. miejsce zajęła Sabina Majerczyk, która do zwyciężczyni straciła 6,84 sek. Reprezentantka Polski po raz drugi w tym sezonie zdobyła punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Europy. Czwartkowego startu w Hemsedal do udanych nie zaliczy Maryna Gąsienica-Daniel, która nie ukończyła pierwszego przejazdu i nie została sklasyfikowana.