Alpejski PŚ w Lake Louise: pierwszy zjazd w sezonie dla Szwajcara

Aktualny mistrz świata w zjeździe, Szwajcar Beat Feuz wygrał pierwsze zawody w tej specjalności w alpejskim Pucharze Świata 2017/2018. Drugie miejsce zajął Austriak Matthias Mayer, a trzecie Norweg Aksel Lund Svindal.

Szymon Łożyński
Beat Feuz Getty Images / Christophe Pallot / Na zdjęciu: Beat Feuz
Trasa w kanadyjskim Lake Louise nie był dla narciarzy zbyt trudna, dlatego spodziewano się zaciętej rywalizacji i minimalnej różnicy wśród najlepszych na mecie.

Tak rzeczywiście było, bowiem triumfator Beat Feuz drugiego Matthiasa Mayera wyprzedził zaledwie o 0,09 sekundy, a trzeciego Aksela Lunda Svindala o 0,32 sekundy.

Przygotowania do zawodów w Lake Louise nie były łatwe. Ze względu na intensywne opady śniegu w dniach poprzedzających zmagania odwołano aż dwa z trzech zaplanowanych treningów. Sobotnia trasa w Lake Louise była także skrócona, a do tego łatwiejsza.

To efekt śmiertelnego wypadku z udziałem Davida Poissona. 13 listopada podczas treningu Francuz podczas treningu zgubił nartę, wypadł z trasy i uderzył w drzewo. Niestety nie przeżył tego wypadku. Alpejczycy pamiętali o swoim koledze, bowiem wystartowali w plastronach z nazwiskiem Poissona.

W sobotę w zjeździe wystartował jeden reprezentant Polski. Michał Kłusak zajął odległe 69. miejsce z dużą stratą do zwycięzcy.

W niedzielę w Lake Louise alpejczycy będą rywalizować na trasie super giganta.