Alpejski PŚ: Dominik Paris wygrał zjazd w Bormio, dwóch Norwegów na podium

Reprezentant gospodarzy Dominik Paris wygrał zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim zjazd w Bormio.

Piotr Ziemka
Dominik Paris Getty Images / Christophe Pallot/Agence Zoom / Na zdjęciu: Dominik Paris
Włoch stanął na starcie z jedenastym numerem. Minął metę z czasem 1:56.95 - o 0.04 sekundy lepszym niż Aksel Lund Svindal. Na przedostatnim punkcie pomiarowym Dominik Paris miał jeszcze stratę sześciu setnych sekundy do prowadzącego Norwega. Dla Parisa to dziewiąte zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata i 21. miejsce na podium. W Bormio triumfował również 29 grudnia 2012 roku.

Na trzeciej pozycji uplasował się Kjetil Jansrud. W klasyfikacji łącznej Pucharu Świata obejmującej wyniki ze zjazdów z dorobkiem 340 punktów prowadzi Svindal. Drugi jest Beat Feuz (262), trzeci Jansrud (209), a czwarty Paris (200).

67. lokatę zajął Paweł Babicki, który wystartował jako 68. i ukończył zjazd z tylko jedną nartą. W rywalizacji uczestniczyło 72 zawodników. Na piątek w Bormio zaplanowano kombinację.