Alpejski Puchar Świata: Alexis Pinturault zwycięzcą kombinacji w Bormio

Alexis Pinturault wygrał w Bormio kombinację zaliczaną do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.

Piotr Ziemka
Alexis Pinturault Getty Images / Christophe Pallot/Agence Zoom/Getty Images / Alexis Pinturault
Po pierwszej części rywalizacji - zjeździe - Alexis Pinturault zajmował dziewiętnastą lokatę. W slalomie uzyskał najlepszy czas (50.77) i awansował na szczyt klasyfikacji. To dla niego 21. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Na półmetku zmagań prowadził Dominik Paris. Triumfatorowi czwartkowego zjazdu w Bormio zmierzono 1:48.71. Drugą lokatę zajmował Matthias Mayer (1:48.92), trzecią zaś - Peter Fill (1:49.21).Paris nie ukończył slalomu, a Fill awansował na drugie miejsce. Na trzecim stopniu podium stanął Kjetil Jansrud. Norweg miał siódme rezultaty w obu częściach kombinacji.