Sofia Goggia wygrała supergigant w Aare, Tina Weirather z małą Kryształową Kulą

Sofia Goggia wygrała w Aare ostatni supergigant zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2017/2018 kobiet w narciarstwie alpejskim.

Piotr Ziemka
Sofia Goggia Getty Images / Alain Grosclaude/Agence Zoom / Sofia Goggia
Włoszka triumfowała z czasem 1:07.92. W środę Sofia Goggia otrzymała małą Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji łącznej Pucharu Świata obejmującej wyniki ze zjazdów.

Drugie miejsce w czwartkowym supergigancie zajęła Viktoria Rebensburg (1:08.24). Na trzecim stopniu podium stanęła Lindsey Vonn (1:08.45). Dzień wcześniej Amerykanka wygrała w Aare zjazd - to dla niej 82. triumf w zawodach Pucharu Świata.

Na szóstej pozycji została sklasyfikowana Tina Weirather. Reprezentantka Liechtensteinu zdobyła małą Kryształową Kulę za supergiganty. Szansę na triumf w tym rankingu miała jeszcze Lara Gut. Szwajcarka nie ukończyła jednak czwartkowych zmagań, tak jak startująca jako ostatnia mistrzyni olimpijska Ester Ledecka.

Z powodu silnego wiatru zawody przeprowadzono z obniżonego startu - z wysokości 901 metrów, a nie 971 jak było pierwotnie zaplanowane. Długość trasy wyniosła 1674 metry zamiast 1903.

W czwartek rozegrano też ostatni supergigant mężczyzn (również z obniżonego startu). Wygrał Vincent Kriechmayr (49.43). Cztery setne sekundy do Austriaka stracił Christof Innerhofer. Trzecie miejsce wspólnie zajęli Aksel Lund Svindal i Thomas Dressen (49.51). Szósty był Kjetil Jansrud - zdobywca małej Kryształowej Kuli. Kriechmayr uplasował się w końcowym zestawieniu na drugim miejscu z dorobkiem 320 punktów (Jansrud uzyskał o 80 "oczek" więcej).

W środę Kriechmayr wygrał zjazd ex aequo ze swoim rodakiem Matthiasem Mayerem. Trzeci rezultat miał Beat Feuz - najlepszy w klasyfikacji PŚ obejmującej wyniki ze zjazdów.

Czy w następnym sezonie któryś z Polaków zdobędzie punkty Pucharu Świata w supergigancie?