Austriackie gwiazdy "śniegu" sportowcami roku w swoim kraju

Na gali Sporthilfe przyznano nagrody dla najlepszych sportowców Austrii w 2018 roku. Wśród mężczyzn po raz czwarty z rzędu triumfował alpejczyk, Marcel Hirscher, natomiast u kobiet po raz drugi triumfowała snowboardzistka, Anna Gasser.

Adrian Nuckowski
Marcel Hirscher Getty Images / Christophe Pallot / Na zdjęciu: Marcel Hirscher

Dwukrotny mistrz olimpijski z Pjongczang uzyskał 1111 punktów, wyprzedzając tenisistę Dominica Thiema (872 punkty) oraz złotego medalistę olimpijskiego w saneczkarskich jedynkach Davida Gleischrera (316 punktów). Marcel Hirscher zwycięża w tym rankingu nieprzerwanie od 2015 r.

Złota medalistka olimpijska z konkurencji Big Air, Anna Gasser zwyciężyła mając aż 1356 punktów, przy czym druga w tej klasyfikacji lekkoatletka, Ivona Dadic uzyskała 573 punkty. W pierwszej piątce znalazły się jeszcze dwie przedstawicielki sportów zimowych - trzecie miejsce, z wynikiem 417 punktów zajęła srebrna medalistka olimpijska w supergigancie, Anna Veith, natomiast tuż za nią uplasowała się panczenistka Vanessa Herzog.

Zwycięzcą w kategorii nowicjusz roku został wyżej wspomniany Gleischerer, z kolei w kategorii niepełnosprawny sportowiec najlepsza okazała się alpejka Claudia Lösch.

Głosowanie zostało przeprowadzone przez członków Sports Journalists Association Sports Media Austria (SMA).