Alpejski PŚ: zwycięstwo Mikaeli Shiffrin w wietrznej Finlandii

Amerykanka Mikaela Shiffrin okazała się najlepsza podczas slalomu alpejskiego Pucharu Świata w Levi. 23-letnia zawodniczka po raz trzeci w karierze triumfowała w tej miejscowości.

Adrian Nuckowski
Mikaela Shiffrin Getty Images / Christophe Pallot / Na zdjęciu: Mikaela Shiffrin
Mikaela Shiffrin była liderką po pierwszym przejeździe, wyprzedzając o 0,14 s. Szwedkę Fridę Hansdotter. Podczas drugiej próby Amerykanka uzyskała piąty rezultat, co pozwoliło jej na odniesienie kolejnego zwycięstwa w alpejskim PŚ.

Drugą pozycję zajęła ubiegłoroczna zwyciężczyni tych zawodów, Petra Vlhova, która uzyskując czwarty rezultat drugiego przejazdu, przesunęła się z trzeciej pozycji, zajmowanej na półmetku zawodów, na drugie miejsce.

Na najniższym stopniu podium rywalizację ukończyła Austriaczka Bernadette Schild, która po świetnym finałowym przejeździe, w którym uzyskała najlepszy wynik, przesunęła się z 12 pozycji na najniższy stopień podium. W Levi nie oglądaliśmy reprezentantek Polski.

Zawody pierwotnie zaplanowane na godzinę 10, zostały opóźnione o godzinę z powodu silnych podmuchów wiatru.