Alpejski PŚ. Pierwsze zwycięstwo Manuela Fellera. Austriak najlepszy we Flachau

Manuel Feller okazał się bezkonkurencyjny w slalomie alpejskiego Pucharu Świata, rozgrywanego we Flachau. Austriak zanotował pierwsze zwycięstwo w karierze. Na podium stanęli także Clement Noel oraz Marco Schwarz.

Adrian Nuckowski
Manuel Feller PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Manuel Feller
Zawody na trasie im. Hermanna Maiera zostały przeniesione najpierw ze szwajcarskiego Wengen, a później z legendarnego Kitzbuehel. W obu przypadkach głównym powodem było zagrożenie bezpieczeństwa, związane z pandemią koronawirusa.

Po pierwszym przejeździe liderem był Clement Noel. Francuz miał 0,23 s. przewagi nad Sebastianem Fossem-Solevaagiem i 0,25 s. nad Manuelem Fellerem. Stosunkowo łatwa konfiguracja trasy spowodowała, że różnice były niewielkie. Dwudziestu sześciu alpejczyków zmieściło się w dwóch sekundach, a awans do czołowej "30" zapewniała strata nie większa niż 2,40 s.

Noel ukończył zawody ostatecznie na drugim miejscu. Klasą sam dla siebie był Feller, który uzyskując najlepszy czas zapisał na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata. Austriak został także liderem klasyfikacji slalomowej, wyprzedzając o jeden punkt swojego rodaka, Marco Schwarza, który ukończył sobotnie zmagania na 3. miejscu.