Alpejski PŚ. Beat Feuz ponownie najlepszy na legendarnej trasie

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu:  Beat Feuz
AFP / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Beat Feuz

Beat Feuz po raz drugi z rzędu wygrał zjazd alpejskiego Pucharu Świata, rozgrywany na legendarnej trasie Streif w Kitzbuehel. Szwajcar został nowym liderem klasyfikacji generalnej w tej specjalności.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwotnie drugi z zaplanowanych zjazdów na trasie Streif miał odbyć się dzień wcześniej (23 stycznia), jednak z uwagi na złe warunki atmosferyczne organizatorzy zdecydowali się zmienić program zawodów.

Po raz kolejny najlepszy okazał się Beat Feuz. Szwajcar, który w piątek (22 stycznia) odniósł dopiero swoje pierwsze zwycięstwo w Kitzbuehel, poszedł za ciosem i ponownie odprawił z kwitkiem swoich rywali. 33-latek został jednocześnie nowym liderem klasyfikacji zjazdu.

Drugą pozycję zajął Johan Clarey. Francuz stracił do Feuza zaledwie 0,17 s. notując trzecie w karierze podium na Streifie. Czołową trójkę uzupełnił reprezentant gospodarzy, Matthias Mayer.