Świetny przejazd Maryny Gąsienicy-Daniel. Historyczny wynik Polki

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 16. miejsce w supergigancie alpejskiego Pucharu Świata w Lenzerheide. Polka ustanowiła swój życiowy rezultat w tej konkurencji. Na bardzo trudnej trasie sensacyjnie zwyciężyła Romane Miradoli.

Adrian Nuckowski
Adrian Nuckowski
Maryna Gąsienica-Daniel PAP/EPA / GIAN EHRENZELLER / Na zdjęciu: Maryna Gąsienica-Daniel
Najlepsza polska alpejka, Maryna Gąsienica-Daniel poradziła sobie na bardzo trudnej trasie Beltrametti znakomicie. Jadąc z dopiero 48. numerem startowym linię męty przekroczyła z 16. czasem, co jest jej rekordowym wynikiem w supergigancie. Polka straciła do sensacyjnej triumfatorki, Romane Miradoli 3,22 s.

Wspomniana Francuzka przejechała genialnie, odnotowując jednocześnie pierwsze podium w zawodach Pucharu Świata. Drugą pozycję zajęła Mikaela Shiffrin, która objęła samodzielne prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Podium uzupełniła reprezentantka gospodarzy, Lara Gut-Behrami.

Trudne ustawienie trasy spowodowało, że zawodów nie ukończyło sporo zawodniczek (16 z 49), w tym m.in wicemistrzyni olimpijska z Pekinu, Mirjam Puchner.

Na niedzielę (06.03.2022) zaplanowano zmagania w slalomie gigancie, a więc koronnej konkurencji Maryny Gąsienicy-Daniel. Początek o godzinie 10:00.

Wyniki supergiganta kobiet w Lenzerheide

Miejsce Zawodniczka Kraj Czas
1. Romane Miradoli Francja 1:19.87
2. Mikaela Shiffrin USA +0.38
3. Lara Gut-Behrami Szwajcaria +0.88
4. Marta Bassino Włochy +0.90
5. Ragnhild Mowinckel Norwegia +0.94
16. Maryna Gąsienica-Daniel Polska +3.22

Czytaj także: - Apoloniusz Tajner odsłonił kulisy wycofania Rosjan i Białorusinów z MŚJ. Był plan B - Fatalny upadek przekreślił jego szansę na zwycięstwo. Na skocznię wrócił po roku ZOBACZ WIDEO: Poruszające sceny z kijowskiego metra. Ukraińców odwiedził mer miasta

Czy jesteś zaskoczony występem Maryny Gasienicy-Daniel?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×