Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Padł rekord świata w pchnięciu kulą! Sędziowie długo mierzyli tę próbę

Ryan Crouser ustanowił nowy halowy rekord świata w pchnięciu kulą. W Fayetteville w swojej najlepszej próbie uzyskał 22,82 metra.
PS
Ryan Crouser ustanawia halowy rekord świata w pchnięciu kulą Twitter / @jgault13 / Na zdjęciu: Ryan Crouser ustanawia halowy rekord świata w pchnięciu kulą

Sezon halowy w lekkiej atletyce powoli się rozkręca, ale już na samym początku mocno swoją obecność zaakcentował Amerykanin, Ryan Crouser. Zawodnik specjalizujący się w pchnięciu kulą uzyskiwał znakomite wyniki na otwartym stadionie w 2020 roku, a teraz przeniósł swoją dyspozycję do hali. 

W niedzielę, w Fayetteville, w ramach cyklu World Athletics Indoor Tour, Crouser zachwycił po raz kolejny. Już w pierwszej próbie posłał kulę na odległość 22,82 metra, ustanawiając zarazem nowy halowy rekord świata. Poprzedni rekord wynosił 22,66 metra i od 1989 roku należał do Randy'ego Barnesa.

Pchnięcie było tak dalekie, że kula wylądowała poza rozłożoną matą. Sędziowie długo więc mierzyli próbę Amerykanina i w końcu wskazali - 22,82 m. - Świetnie rozpocząć 2021 rok w ten sposób - przyznał Crouser, cytowany przez worldathletics.org. 

ZOBACZ WIDEO: Branża fitness nie ma wyjścia. "Pomoc od rządu praktycznie nie istnieje"

Amerykanin także w trzeciej próbie posłał kulę poza wcześniej obowiązujący rekord świata. Tym razem sędziowie zmierzyli 22,70 m. 

Ryan Crouser ma na swoim koncie najwięcej pchnięć poza 22 metr w historii tej dyscypliny.

Czytaj także:
Lekkoatletyka. Masowe testy przed HME w Toruniu. Sportowcy będą funkcjonować w "bańce"
Zmiany w polskim sporcie. Zapadła decyzja, kto stanie na czele resortu

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • yes Zgłoś komentarz
  Nie komentuję anonima. Crouser uzyskując w hali 22,82m zbliżył się do swojej życiówki ze stadionu (22,91). Rekord świata na stadionie należy do Barnesa (23,12m w 1990). Na stronie
  Czytaj całość
  World Atletics widzę, że Ryan Crouser ma w rzucie dyskiem 63,90m, co daje mu 370 miejsce w historii. Małachowski jest na 6 miejscu z wynikiem 71,84.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×