WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Bahamy najlepsze w Pekinie, Finlandia liderem klasyfikacji wszech czasów!

Statystyki ogólne mają to do siebie, że nie odzwierciedlają potencjału danego państwa. SportoweFakty.pl po raz pierwszy w Polsce prezentują klasyfikację, która rzuca nowe światło na klasyfikację medalową wszech czasów Igrzysk Olimpijskich i Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.
Damian Gapiński
Damian Gapiński

Sytuacja gospodarcza i polityczna oraz populacja danego państwa mają decydujący wpływ na poziom sportowy prezentowany przez sportowców. Mniejszym państwom trudno rywalizować ze światowymi potęgami gospodarczymi. W przypadku krajów o dużej populacji istnieje również możliwość lepszej selekcji zawodników do danej dyscypliny sportowej. SportoweFakty.pl porównały, jak prezentują się klasyfikacje medalowe wszech czasów i Igrzysk w Pekinie, w przeliczeniu na liczbę mieszkańców danego państwa. W statystyce wszech czasów pierwsze miejsce zajmuje... Finlandia! Finowie w historii zdobyli 301 medali, co w klasyfikacji na liczbę zdobytych medali ogółem daje im dopiero trzynaste miejsce. W klasyfikacji medali w przeliczeniu na liczbę mieszkańców USA zajmują 31 a Chiny dopiero 95 miejsce!

Ciekawie prezentuje się również klasyfikacja SportoweFakty.pl Igrzysk w Pekinie. Tutaj wyniki są jeszcze bardziej zaskakujące, bo zwyciężyły Bahamy, które w klasyfikacji wszech czasów zajęły również wysokie czwarte miejsce. Klasyfikacja SportoweFakty.pl nie poprawiła póki co miejsc Polaków, którzy w zestawieniu wszech czasów zajmują 34 a w Pekinie 51 miejsce.

Wszystkie Statystyki Igrzysk Olimpijskich - KLIKNIJ TUTAJ

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×