Polska go kochała. Nagle stracił dorobek całego życia. Dziś ma 56 lat

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Paweł Hoffman / Na zdjęciu: Arkadiusz Skrzypaszek
Newspix / Paweł Hoffman / Na zdjęciu: Arkadiusz Skrzypaszek
zdjęcie autora artykułu

Arkadiusz Skrzypaszek w 1992 roku wywalczył podczas igrzysk olimpijskich w Barcelonie dwa złote medale w pięcioboju nowoczesnym. Późniejsze lata nie były już dla niego tak udane. 56-latek stracił bowiem dorobek swojego życia.

W tym artykule dowiesz się o:

W przeszłości w Polsce zasłynął Arkadiusz Skrzypaszek, pięcioboista nowoczesny, który zanotował liczne osiągnięcia. To wybitna postać, która dwukrotnie zdobyła złote medale olimpijskie.

Kiedy Skrzypaszek debiutował na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu w 1988 roku, będąc w kategorii juniorów, zajął dalekie miejsce. Lecz już w 1992 roku, w Barcelonie, zdobył złoto zarówno indywidualnie, jak i zespołowo razem z Maciejem Czyżowiczem i Dariuszem Goździakiem. Rok wcześniej cieszył się z tytułu mistrza świata zdobytego w San Antonio.

Jednakże w tamtych czasach taki sukces nie przełożył się na wielką karierę. Na następnych igrzyskach już nie wystąpił i stopniowo tracił to, co osiągnął. Po dwóch latach stracił cały zgromadzony majątek, mówiono nawet o 2 milionach złotych.

ZOBACZ WIDEO: Marcin Gortat zdradza, w jakim stanie zobaczył tatę. "Tak wygląda życie"

- W pięcioboju nie miałem szans zarobić takich pieniędzy, żeby zabezpieczyć swoją przyszłość. Przyszła wolna Polska, zobaczyłem, co się dzieje. Chciałem mieć cel, który będę realizował. Potrzebowałem do tego środków - przyznał po latach Skrzypaszek w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego".

Jak sam stwierdził, za dwa złote medale olimpijskie na obecne pieniądze zarobił tylko 180 tysięcy złotych. Wówczas koszt mieszkania był dwukrotnie wyższy niż suma, którą otrzymał za swoje sukcesy.

- Tyle zarobiłem w biznesie przez trzy miesiące i zacząłem się zastanawiać, co do tej pory robiłem w sporcie - zwierzał się były pięcioboista w 2011 roku.

Skrzypaszek wraz ze wspólnikiem zajął się organizacją "Mazurskich biesiad". W tamtym regionie wybudował amfiteatr, ale jak się okazało, teren nie był jego własnością.

Przyznał, że popełnił błąd, ufając wspólnikowi, z którym nie miał formalnej umowy. Inwestycja ta nie powiodła się, gdyż wspólnik okazał się niewypłacalny. Wtedy w mediach mówiono, że Skrzypaszek pożyczył pieniądze od mafii. Sprawą zajęła się policja, ale ostatecznie były pięcioboista został uniewinniony.

Po tej decyzji Skrzypaszek zniknął z życia publicznego. Jednak dwa lata temu Interia przeprowadziła z nim wywiad, w którym opowiedział o swoich obecnych działaniach.

- Zamierzamy stworzyć sieć resortów holistycznych. Budujemy grupę kapitałową. Wokół projektu są wybitni ludzie, którzy swój potencjał intelektualny poświęcają tej idei. Przez ostatnią dekadę, a nawet dłużej przygotowywaliśmy sześć, siedem miejsc pod to naprawdę duże przedsięwzięcie" - wyznał były pięcioboista.

Zobacz także: Fani stracili wiarę w zespół? Cios dla FC Barcelony przed El Clasico Daniel Myśliwiec zażartował przed meczem przyjaźni. "Muszę ostrzec kibiców Ruchu"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (23)
avatar
oneloginwp
22.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Więcej informacji o aktywności biznesowej Arka Skrzypaszka można też znaleźć na polskiej stronie svdev. To jest skrót od nazwy firmy, która miała realizować te wszystkie projekty. Ciekawa lektu Czytaj całość
avatar
oneloginwp
22.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Polecam Fundację Pomocy Pokrzywdzonym przez Mistrzowskie Inwestycje KRS 0001089179.  
avatar
Krzysztof Uściński
22.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
No tak, najpierw pseudo dziennikarz pisze bełkotliwy wstęp, a potem były sportowiec bełkocze podobnie. Co to znaczy "sieć resortów holistycznych"? I czy rzeczywiście grupę kapitałową Czytaj całość
avatar
włodek comporek
21.04.2024
Zgłoś do moderacji
2
1
Odpowiedz
Uwielbiam takie wpisy...czyli sportowiec za WŁASNE PIENIĄDZE przygotował się do IO, dostał gratyfikacjefinansowe i emeryturę do końca życia za złote medale i dzisiaj płacze, że dostał za mało. Czytaj całość
avatar
Joen
21.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Wirtualna Polsko, dlaczego nie mogę polubic komentarzy?