Bundesliga: strzelanina w Wolfsburgu, fatalna gra 1.FC Koeln

Sporo emocji było w meczu 11. kolejki Bundesligi pomiędzy VfL Wolfsburg i Herthą Berlin. Starcie to ostatecznie zakończyło się remisem 3:3. Z kolei TSG 1899 Hoffenheim na wyjeździe ograło 1.FC Koeln 3:0.

Łukasz Witczyk
VfL Wolfsburg PAP/EPA / FOCKE STRANGMANN / VfL Wolfsburg
Mecz w Wolfsburgu świetnie rozpoczęli goście. Hertha Berlin już w 1. minucie objęła prowadzenie. Golkipera "Wilków" zaskoczył Vedad Ibisević. Gospodarze starali się szybko odrobić straty. Do wyrównania mogło dojść już w 5. minucie, ale gol nie został uznany z powodu spalonego. W dodatku w 21. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Mario Gomez, a kilka chwil później pozycja spalona znów sprawiła, że sędzia nie mógł zaliczyć bramki.

"Wilkom" do remisu udało się doprowadzić dopiero w 41. minucie. Wtedy to Yunus Malli, który wykorzystał dogranie Origiego. Jeszcze przed przerwą VfL poszło za ciosem. Tym razem gola zdobył Gomez, który zrehabilitował się za niewykorzystanego karnego.

Hertha po przerwie rzuciła się do ataków i szybko wyrównała za sprawą Karima Rekika. W 60. minucie było już 3:2 dla gospodarzy. Divock Origi wykorzystał dogranie z rzutu rożnego i dał swojej drużynie prowadzenie. Berlińczycy zdołali jednak uratować remis. Błąd obrony wykorzystał Davie Selke. W 83. minucie na boisku pojawił się Jakub Błaszczykowski.

1.FC Koeln nie może wyjść z kryzysu. Zespół ten doznał kolejnej porażki w tym sezonie. Przed własną publicznością kolończycy ulegli TSG 1899 Hoffenheim aż 0:3. Goście już w 10. minucie objęli prowadzenie po bramce Dennisa Geigera. Po dograniu Nadiema Amiriego z najbliższej odległości wpakował on piłkę do siatki. Dwa kolejne gole zdobył Sandro Wagner. Najpierw wykorzystał rzut karny, a następnie po dośrodkowaniu Andreja Kramaricia pokonał bramkarza rywali.