Trzeci raz zdobyli 4 gole i trzeci raz przegrali - 4:8 z Tahiti w ostatnim meczu Polaków podczas MŚ na Bahamach

Polska przegrała z Tahiti 4:8 w trzeciej kolejce fazy grupowej mistrzostw świata 2017 w piłce nożnej plażowej. Dla podopiecznych Marcina Stanisławskiego był to ostatni mecz w turnieju na Bahamach.

Piotr Ziemka
Polacy w 2016 roku wygrali europejskie eliminacje do mistrzostw świata w beach soccerze PAP / Marcin Obara / Polacy w 2016 roku wygrali europejskie eliminacje do mistrzostw świata w beach soccerze
Polacy poprzednio rywalizowali z Tahitańczykami 1 listopada 2016 roku podczas Pucharu Interkontynentalnego. Wtedy pierwszą bramkę zdobyli zawodnicy z Tahiti, ale po pierwszej tercji prowadzili 2:1 zwycięzcy europejskich eliminacji do MŚ 2017. Mecz zakończył się przegraną podopiecznych Marcina Stanisławskiego 4:5.

Na Bahamach już w 82. sekundzie gry pierwszego gola zdobył Raimana Li Fung Kuee. W czwartej minucie było 0:2, gdy Heiarii Tavanae z rzutu wolnego pokonał Szymona Gąsińskiego. Po pierwszej tercji Biało-Czerwoni przegrywali 0:4 - na liście strzelców znaleźli się jeszcze Patrick Tepa i Angelo Tchen. Najlepsze okazje dla Polaków mieli w tej części Karim Madani (słupek przy stanie 0:1) oraz Piotr Klepczarek (poprzeczka, kiedy było 0:3).

Fatalnie dla Polaków rozpoczęła się druga odsłona rywalizacji. Po wznowieniu gola zdobył Naea Bennett. 39-letni kapitan wicemistrzów świata z 2015 roku trafił również na 0:6. Dwie minuty i 12 sekund przed końcem drugiej tercji po podaniu Bogusława Saganowskiego bramkę dla Biało-Czerwonych strzelił inny zawodnik drużyny KP Łódź - Tomasz Lenart.

W 27. minucie z rzutu karnego na 2:6 trafił Konrad Kubiak. 3:6 zrobiło się po samobóju, którego autorem był Raimoana Bennett. 144 sekundy przed końcem czwartego gola na mistrzostwach świata 2017 zdobył Jakub Jesionowski - głową po wrzucie z autu Lenarta. Mecz zakończył się wynikiem 4:8 - drugie bramki podczas tego spotkania strzelili Tavanae i Li Fung Kuee.

Reprezentacyjną karierę zakończył 40-letni Bogusław Saganowski, który zszedł z boiska, kiedy do końca pozostawała minuta i 23 sekundy. Polacy we wszystkich spotkaniach MŚ 2017 zdobyli po cztery gole. Z Japonią przegrali 4:9, a z Brazylią - 4:7.

Polska - Tahiti 4:8 (0:4, 1:2, 3:2)

Gole: Raimana Li Fung Kuee (1:22, 35:40), Heiarii Tavanae (3:56, 33:41), Patrick Tepa (6:54), Angelo Tchen (11:03), Naea Bennett (12:01, 17:52) - Tomasz Lenart (21:48), Konrad Kubiak (26:52), Raimoana Bennett (samobój 30:17), Jakub Jesionowski (33:36).

Wyjściowy skład Polaków: Szymon Gąsiński, Konrad Kubiak, Tomasz Lenart, Jakub Jesionowski, Witold Ziober.
Zmiennicy: Maciej Marciniak, Filip Gac, Michał Łabędzki, Bogusław Saganowski, Karim Madani, Dominik Depta, Piotr Klepczarek.

Wyjściowy skład Tahitańczyków: Jonathan Torohia, Heimanu Taiarui, Raimana Li Fung Kuee, Naea Bennett, Teva Zaveroni.
Zmiennicy: Frank Revel, Angelo Tchen, Ariihau Teriitau, Raimoana Bennett, Patrick Tepa, Heiarii Tavanae, Tearii Labaste.

Trzecia kolejka fazy grupowej: Grupa A: Senegal - Szwajcaria 5:5 po trzech tercjach, 6:6 po dogrywce, 1:3 po rzutach karnych, Bahamy - Ekwador 4:1.

Miejsce Kraj Punkty
1. Szwajcaria 7
2. Senegal 6
3. Bahamy 3
4. Ekwador 0

Grupa B: Włochy - Meksyk 8:1, Iran - Nigeria 4:4 po trzech tercjach i dogrywce, 2:1 po karnych.

1. Włochy 9
2. Iran 4
3. Nigeria 2
4. Meksyk 0

Grupa C: Paragwaj - Panama 5:2, Portugalia - Zjednoczone Emiraty Arabskie 1:1 po trzech tercjach, 2:1 po dogrywce.