Polacy przegrali 3:4 z Ukraińcami w Europejskiej Lidze Beach Soccera w Nazare

Polacy przegrali z Ukraińcami 3:4 w rozegranym w portugalskim Nazare sobotnim meczu Europejskiej Ligi Beach Socccera. W niedzielę Biało-Czerwoni zmierzą się z Grekami.

Piotr Ziemka
Polacy doznali kolejnej porażki w Europejskiej Lidze Beach Soccera / Polacy doznali kolejnej porażki w Europejskiej Lidze Beach Soccera
Ukraińcy po pierwszej tercji prowadzili 2:0. Dodatkowo, zwycięzcy Europejskiej Ligi Beach Soccera 2016 dwukrotnie w tej części trafili w poprzeczkę. Jedynego gola podczas drugiej odsłony meczu zdobył z rzutu wolnego Witold Ziober. Kapitan Biało-Czerwonych asystował przy bramce zdobytej głową przez Konrada Kubiaka na 2:2 w 25. minucie. Cztery minuty później Polacy objęli prowadzenie - po podaniu z rzutu rożnego Dominika Depty znowu do siatki trafił Ziober. Rywale odpowiedzieli jednak szybko - wyrównał Iwan Głucki. Ten sam zawodnik strzelił też na 4:3.

Ukraina po raz drugi pokonała Polskę w 2017 roku. W lutym na turnieju w Iranie zwyciężyła 4:2. Natomiast podopieczni Marcina Stanisławskiego okazali się lepsi od triumfatorów Europejskiej Ligi Beach Soccera podczas rozegranych we wrześniu 2016 r. eliminacji do mistrzostw świata. Wówczas Biało-Czerwoni wygrali 4:3.

Polska - Ukraina 3:4 (0:2, 1:0, 2:2)
Gole: 0:1 Woitenko (3. minuta), 0:2 Nazarenko (11.), 1:2 Ziober (19.), 2:2 Kubiak (25.), 3:2 Ziober (29.), 3:3 Głucki (29.), 3:4 Głucki (30.)
Wyjściowy skład Polaków: Szymon Gąsiński, Paweł Friszkemut, Konrad Kubiak, Witold Ziober, Jakub Jesionowski.
Zmiennicy: Dariusz Słowiński, Filip Gac, Karim Madani, Dominik Depta, Piotr Klepczarek.

Wyjściowy skład Ukraińców: Wołodymir Hładczenko, Andrij Jewdokimow, Jarosław Zaworotny, Dmitro Woitenko, Maksym Nazarenko.
Zmiennicy: Taras Kowalenko, Maksym Woitok, Andrij Paszko, Iwan Głucki, Jurij Szerytsia.