Polska - Szwajcaria 6:8 w turnieju finałowym Europejskiej Ligi Beach Soccera

Trzeciego dnia turnieju finałowego Europejskiej Ligi Beach Soccera 2017 w Terracinie Polska przegrała ze Szwajcarią 6:8.

Piotr Ziemka
Polacy doznali kolejnej porażki w Europejskiej Lidze Beach Soccera / Polacy doznali kolejnej porażki w Europejskiej Lidze Beach Soccera
Po pierwszej tercji Szwajcarzy wygrywali 3:2, trzykrotnie w tej części spotkania obejmowali prowadzenie. W drugiej odsłonie meczu czyste konto zachował Dariusz Słowiński, a Polacy zdobyli trzy gole. W ostatniej tercji był wynik 5:1 dla Szwajcarów. Hat tricka ustrzelił Noel Ott.

Podopieczni selekcjonera Marcina Stanisławskiego w czwartek przegrali we Włoszech z Portugalią 4:6, a dzień później - z Hiszpanią 5:8. Polacy zajęli czwartą pozycję w grupie A i w niedzielę zmierzą się w pojedynku o siódmą lokatę w Europejskiej Lidze Beach Soccera z Ukrainą - zespołem sklasyfikowanym na czwartym miejscu w grupie B.

Poprzedni mecz Polska - Szwajcaria rozegrano we wrześniu 2016 roku w finale europejskich eliminacji do mistrzostw świata. Biało-Czerwoni triumfowali wtedy 6:3.

Polska - Szwajcaria 6:8 (2:3, 3:0, 1:5)
Gole: 0:1 Sandro Spaccarotella (8. minuta), 1:1 Karim Madani (8.), 1:2 Noel Ott (9.), 2:2 Jakub Jesionowski (10.), 2:3 Glenn Hodel (12.), 3:3 Filip Gac (13.), 4:3 Konrad Kubiak (15.), 5:3 Wojciech Pietrzkiewicz (22.), 5:4 Ott (26.), 5:5 Ott (28.), 6:5 Paweł Friszkemut (29.), 6:6 Dejan Stankovic (29.), 6:7 Michael Misev (31.), 6:8 Stankovic (35.).