Polacy przegrali po karnych z Ukrainą w Europejskiej Lidze Beach Soccera

Polacy przegrali z Ukrainą po rzutach karnych w meczu o siódme miejsce podczas turnieju finałowego Europejskiej Ligi Beach Soccera 2017 w Terracinie.

Piotr Ziemka
Polacy w 2016 roku wygrali europejskie eliminacje do mistrzostw świata w beach soccerze PAP / Marcin Obara / Polacy w 2016 roku wygrali europejskie eliminacje do mistrzostw świata w beach soccerze
Podopieczni selekcjonera Marcina Stanisławskiego objęli prowadzenie już w 53. sekundzie po golu kapitana Witolda Ziobera. Po pierwszej tercji Biało-Czerwoni przegrywali jednak z Ukraińcami 1:3. Hat tricka ustrzelił Oleg Zborowski, który podczas mistrzostw Polski 2017 grał w zespole Boca Gdańsk. W czternastej minucie było już 1:4 dla obrońców mistrzowskiego tytułu. Polacy zdołali doprowadzić do wyrównania i regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem 4:4.

W dogrywce nie nastąpiła zmiana rezultatu. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były więc rzuty karne. W nich bohaterem został Witalij Sydorenko. Najlepszy bramkarz turnieju finałowego Europejskiej Ligi Beach Soccera 2016 obronił strzały Dominika Depty oraz Jakuba Jesionowskiego.

Polska - Ukraina 4:4 po trzech tercjach i dogrywce, 1:2 po rzutach karnych
Gole: 1:0 Witold Ziober (1. minuta), 1:1 Oleg Zborowski (6.), 1:2 Zborowski (8.), 1:3 Zbortowski (11.), 1:4 Maksym Woitok (14.), 2:4 Jakub Jesionowski (14.), 3:4 Paweł Friszkemut (27.), 4:4 Konrad Kubiak (30.)

Rzuty karne: Dominik Depta (obronił Witalij Sydorenko) 0:0, Woitok 0:1, Filip Gac 1:1, Wiktor Pantelejczuk 1:2, Jesionowski (obronił Sydorenko) 1:2.

Pozostałe niedzielne mecze:
O piąte miejsce: Szwajcaria - Białoruś 6:4
O trzecie miejsce: Włochy - Hiszpania 2:2 po trzech tercjach i dogrywce, 2:0 po rzutach karnych
Finał: Rosja - Portugalia 3:1.

Kto wygra finał Europejskiej Ligi Beach Soccera 2017?