KP Łódź w finale Euro Winners Cup - Ligi Mistrzów w piłce nożnej plażowej!

KP Łódź pokonał 2:1 Levante UD w półfinale turnieju Euro Winners Cup 2019 w Nazare - Ligi Mistrzów w piłce nożnej plażowej.

Piotr Ziemka
Piłka nożna plażowa Newspix / JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT / Piłka nożna plażowa
Podopieczni Marcina Stanisławskiego objęli prowadzenie w ósmej minucie po golu Brazylijczyka Jordana Soaresa. Asystę zaliczył kapitan Daniel Krawczyk. Levante UD wyrównało szybko, po wznowieniu gry na 1:1 strzelił Fernando Guisado, któremu podawał Antonio Mayor.

Reprezentanci Hiszpanii zakończyli bardzo długą jak na beach soccer passę KP Łódź bez straconego gola - bramkarze Dariusz Słowiński i Łukasz Świdnicki zachowywali czyste konto aż przez 64 minuty. Levante nie zdołało jednak później powiększyć dorobku. W pierwszej tercji świetną okazję miał Benjamin Junior. Brazylijczyk trafił w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Słowińskiego.

W drugiej odsłonie spotkania nie zmienił się wynik - po 24 minutach nadal było 1:1. Trzy minuty i 24 sekundy przed końcem trzeciej tercji KP Łódź ponownie prowadził. Francisco Jesus Dona - najlepszy bramkarz mistrzostw świata z 2013 roku - znowu został pokonany przez Jordana Soaresa (asysta Tomasza Poźniaka).

KP Łódź - Levante UD 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Gole: Jordan Soares (8. minuta), Fernando Guisado (8.), Jordan Soares (33.).

Skład KP Łódź: Dariusz Słowiński, Łukasz Świdnicki - Artur Popławski, Jordan Soares de Oliveira, Daniel Krawczyk (kapitan), Paulo Victor Barboza Paulinho, Dominik Depta, Filip Gac, Jakub Jesionowski, Konrad Kubiak, Karim Madani, Tomasz Poźniak.

W wyjściowym składzie Levante UD znaleźli się: Francisco Jesus Donaire Dona, Jose Cintas, Daniel Pajon, Eduard Suarez Molina i Antonio Mayor Hernandez. Wszyscy ci zawodnicy są aktualnymi reprezentantami Hiszpanii. Piłkarze z tego kraju w 2018 roku zdobyli srebrne medale Europejskiej Ligi Beach Soccera.

Eduard Suarez i Antonio Mayor w 2018 roku grali w zespole Boca Gdańsk podczas Pucharu Polski oraz mistrzostw kraju.

Drugi półfinał rozpoczął się o godzinie 20:00. SC Braga - obrońca mistrzowskiego tytułu - wygrał z Deltą Saratow 8:3.

W 2018 roku KP Łódź zajął w Euro Winners Cup trzecie miejsce.