Popis Cracovii. Wisła Płock nie dojechała na mecz

Jednostronny mecz na początek 33. kolejki PKO Ekstraklasy. Cracovia pokonała u siebie beznadziejnie grającą Wisłę Płock 3:0.

Szymon Mierzyński
mecz Cracovia - Wisła Płock PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: mecz Cracovia - Wisła Płock
Oba zespoły są w górnej połowie tabeli, ale na miarę oczekiwań spisali się tylko podopieczni Jacka Zielińskiego. Niedawno "Nafciarze" potrafili ograć na wyjeździe Pogoń Szczecin (2:1) i Wisłę Kraków (4:3), jednak w dwóch poprzednich kolejkach doznawali porażek (z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza oraz Wartą Poznań), nie strzelając nawet gola.

Przykrą dla siebie kontynuację płocczanie pokazali w Krakowie, gdzie pełnili w zasadzie rolę statystów dla rozpędzonych "Pasów".

W pierwszej połowie głównym aktorem widowiska był Kamil Pestka, który dwukrotnie pokonał Damiana Węglarza - najpierw precyzyjnym płaskim uderzeniem przy dalszym słupku, a potem z pomocą rykoszetu od Dominika Furmana.

"Nafciarze" nie pokazali w ofensywie nic. Niewidoczny był Łukasz Sekulski, niczego nie wykreował Mateusz Szwoch. Po godzinie gry Pavol Stano zareagował na ten marazm czterema zmianami, które... okazały się jedynie korektami w protokole.

Cracovia urządziła kanonadę, a Wisła w dalszym ciągu tylko się przyglądała. Wygraną gospodarzy przypieczętował w 69. minucie Mathias Rasmussen, który pokonał Węglarza z 18 metrów, zdobywając swojego drugiego gola odkąd został zawodnikiem "Pasów".

Ekipa z Płocka przez 90 minut nie oddała ani jednego celnego strzału na bramkę Lukasa Hrosso i ta statystyka najlepiej obrazuje bezmiar nędzy, jaki zaprezentowała pod Wawelem.

Miejscowi zwyciężyli 3:0, mają teraz 46 pkt. i dzięki temu awansowali na 6. pozycję w tabeli, wyprzedzając piątkowego przeciwnika.

Cracovia - Wisła Płock 3:0 (2:0)
1:0 - Kamil Pestka 9'
2:0 - Kamil Pestka 31'
3:0 - Mathias Rasmussen 69'

Cracovia: Lukas Hrosso - Cornel Rapa, Matej Rodin, Virgil Ghita, Otar Kakabadze, Pelle van Amersfoort (79' Sylwester Lusiusz), Mathias Rasmussen, Kamil Pestka (79' Kamil Ogorzały), Jakub Myszor (70' Michał Rakoczy), Rivaldinho (70' Jewhen Konoplianka), Sergiu Hanca.

Wisła Płock: Damian Węglarz - Aleksander Pawlak (59' Fryderyk Gerbowski), Jakub Rzeźniczak, Damian Michalski, Adam Chrzanowski (59' Dusan Lagator), Jorginho, Mateusz Szwoch, Dominik Furman (59' Damian Rasak), Kristian Vallo, Łukasz Sekulski (78' Radosław Cielemęcki), Marko Kolar (59' Rafał Wolski).

Żółte kartki: Jewhen Konoplianka (Cracovia) oraz Damian Michalski (Wisła Płock).

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).