AC Milan sprostał wyzwaniu. Ma mistrzostwo na wyciągnięcie dłoni

Rajd Theo Hernandeza był ozdobą wygranego 2:0 meczu Milanu z Atalantą. Rossoneri potrzebują już tylko punktu lub jakiegokolwiek potknięcia Interu do zdobycia mistrzostwa Włoch.

Rafael Leao PAP/EPA / Matteo Bazzi / Na zdjęciu: Rafael Leao
Zainteresowanie derbami Lombardii było olbrzymie. Milan ma możliwość zapewnienia sobie mistrzostwa Włoch już w tę niedzielę. Warunkiem jest zdobycie większej liczby punktów niż Inter w meczu z Cagliari. Atalanta musiała powalczyć w Mediolanie o "oczka" potrzebne do awansu do europejskich pucharów. Smaczków nie brakowało i wybiegały one poza walkę o panowanie w regionie.

Wyzwanie na początku przerosło zespoły i pierwsza połowa nie była widowiskiem na miarę oczekiwań. Milan rozpoczął z dużą energią i entuzjazmem, ale Atalanta wcześnie spiłowała pazurki liderowi. Bramkarze nie mierzyli się z trudnymi strzałami, a na przykład frustracja Oliviera Girouda i żółta kartka za protestowanie były symbolami gry przed przerwą. Francuz miał pretensje do Daniele Orsato za brak decyzji o przyznaniu Milanowi rzutu karnego.

Przyspieszenie Milanu po przerwie wywołało wrzawę na trybunach. Rossoneri zaczęli spędzać dużo czasu na połowie Atalanty. Theo Hernandez w 54. minucie oddał uderzenie tuż obok bramki z rzutu wolnego za faul Teuna Koopmeinersa. Krótko po tej sytuacji piłka znalazła się w bramce Neroblu. Rafael Leao strzelił na 1:0 po dynamicznym wbiegnięciu w pole karne. Podawał dopiero co wprowadzony z ławki Junior Messias.

Gol wzbudził kontrowersje, ponieważ wcześniej ściągany za koszulkę do ziemi był Mateo Pessina. Zdaniem sędziego w czasie rzeczywistym, a także pomocników Daniela Orsato, oglądających powtórki, nie było tam faulu.

Atalanta miała jeszcze sporo czasu na poprawienie wyniku, ale Rossoneri bronią w tym sezonie bardzo dobrze. W tym roku, w pięciu topowych ligach w Europie, tylko Liverpool traci mniej goli niż Milan. W 75. minucie gospodarze praktycznie zamknęli mecz trafieniem na 2:0 Theo Hernandeza. Francuz popisał się rewelacyjnym rajdem przez pół boiska i przymierzył po ominięciu całej grupki przeciwników.

Milan w ostatnim meczu sezonu zagra z Sassuolo.

AC Milan - Atalanta BC 2:0 (0:0)
1:0 - Rafael Leao 56'
2:0 - Theo Hernandez 75'

Milan: Mike Maignan - Davide Calabria (80' Alessandro Florenzi), Pierre Kalulu, Fikayo Tomori, Theo Hernandez - Franck Kessie, Sandro Tonali (63' Ismael Bennacer) - Alexis Saelemaekers (55' Junior Messias), Rade Krunić (80' Tiemoue Bakayoko), Rafael Leao - Olivier Giroud (55' Ante Rebić)

Atalanta: Juan Musso - Marten De Roon, Jose Luis Palomino (79' Merih Demiral), Berat Djimsiti, Hans Hateboer (80' Giorgio Scalvini) - Remo Freuler, Teun Koopmeiners - Davide Zappacosta, Matteo Pessina (70' Jeremie Boga), Mario Pasalić (55' Rusłan Malinowski) - Luis Muriel (55' Duvan Zapata)

Żółte kartki: Giroud, Kessie (Milan) oraz Koopmeiners, Malinowski (Atalanta)

Sędzia: Daniele Orsato