Kapitalny występ kadrowicza w Turcji. Zapewnił zwycięstwo

Konrad Michalak pokazał klasę kilkadziesiąt godzin przed ogłoszeniem powołań. Skrzydłowy Konyasporu zapisał na swoim koncie bramkę i asystę, a jego zespół pewnie wygrał z Hataysporem (3:1).

Rafał Szymański
Konrad Michalak Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Konrad Michalak
24-latek utrzymał miejsce w podstawowym składzie Konyasporu. W szóstej minucie spotkania Konrad Michalak zaznaczył swoją obecność na murawie. Zymer Bytyqi otworzył wynik po jego asyście. Goście szybko doprowadzili do wyrównania, Ayoub El Kaabi wykorzystał swoją "jedenastkę".

Michalak ponownie błysnął w 73. minucie. Skrzydłowy przedostał się w pole karne po dograniu Amira Hadziahmetovicia i nie dał bramkarzowi żadnych szans na skuteczną interwencję. W samej końcówce meczu jeszcze Koka wpisał się na listę strzelców.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1. W chwili obecnej Konyaspor znajduje się na trzecim miejscu w stawce Super Lig i już zapewnił sobie grę w kwalifikacjach Ligi Konferencji Europy.

Reprezentant Polski ma przyzwoite liczby w sezonie 2021/22. Do tej pory wystąpił 34 razy w lidze tureckiej, zdobył cztery bramki i zaliczył taką samą liczbę asyst. W najbliższy wtorek Czesław Michniewicz ma ogłosić powołania na czerwcowe mecze Biało-Czerwonych.

Konyaspor - Hatayspor 3:1 (1:1)
1:0 - Zymer Bytyqi 6'
1:1 - Ayoub El Kaabi (k.) 16'
2:1 - Konrad Michalak 73'
3:1 - Koka 87'

Czy Michalak zasługuje na powołanie do reprezentacji Polski?