Skandaliczne zachowanie kibiców Manchesteru City. Bramkarz poszkodowany

Robin Olsen musiał opuszczać boisko pod eskortą stewarda po meczu Manchester City - Aston Villa. Niektórzy kibole postanowili uczcić mistrzostwo Anglii, atakując 32-letniego bramkarza.

Robert Czykiel
mistrzowska feta Manchesteru City PAP/EPA / Na zdjęciu: mistrzowska feta Manchesteru City
Manchester City zdobył mistrzostwo Anglii w dramatycznych okolicznościach. Podopieczni Pepa Guardioli musieli wygrać, aby nie przejmować się wynikiem Liverpoolu. "The Citizens" jednak w 69. minucie sensacyjnie przegrywali 0:2 z Aston Villą.

Piłkarze City jednak nagle się przebudzili i w ciągu pięciu minut strzelili trzy gole. Dzięki temu mogli świętować tytuł, a wraz z końcowym gwizdkiem kibice wpadli w euforię. Wielu z nich postanowiło opuścić trybuny i wbiegło na murawę. To wtedy doszło do skandalu.

Niektórym emocje udzieliły się zbyt mocno. Zaatakowany został Robin Olsen, czyli bramkarz drużyny gości. Wiadomo, że raz został uderzony w tył głowy. Na nagraniu, które trafiło do sieci, widać, jak jest eskortowany przez stewarda w kierunku szatni.

Już na pomeczowej konferencji prasowej trener Steven Gerrard był zły, że jego zawodnik został uderzony, a gospodarze nie zapewnili bezpieczeństwa. Niedługo później Manchester City wydał oświadczenie.

"Manchester City chciałby szczerze przeprosić bramkarza Aston Villi Robina Olsena, który został zaatakowany po ostatnim gwizdku, kiedy kibice wtargnęli na boisko. Klub wszczął natychmiastowe dochodzenie i po zidentyfikowaniu osoby odpowiedzialnej za to, dostanie ona dożywotni zakaz stadionowy" - czytamy w komunikacie.

Sprawą zajmuje się policja oraz ligowa komisja dyscyplinarna. Olsena przeprosił także Pep Guardiola. Niedługo później do sprawy odniosły się także władze Aston Villi. Klub przyjął przeprosiny, uznał sprawę za zamkniętą i poinformował, że bramkarzowi nic się nie stało.