Idą zmiany w Śląsku Wrocław. Decyzja zapadła

Piotr Tworek nie będzie dłużej trenerem Śląska - twierdzi "Super Express". Wrocławianie wytypowali już najpoważniejszego kandydata na jego miejsce.

Rafał Szymański
Rafał Szymański
Na zdjęciu od lewej:  Łukasz Bejger i Bartłomiej Wdowik PAP / Artur Reszko / Na zdjęciu od lewej: Łukasz Bejger i Bartłomiej Wdowik
Śląsk Wrocław zdołał utrzymać się w PKO Ekstraklasie z trzypunktową przewagą nad strefą spadkową. Piotr Tworek mógł mówić o dużym szczęściu, bo drużyna pod jego wodzą zanotowała dwa zwycięstwa, 11 remisów i 10 porażek.

- Jestem obecnie najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Zrealizowałem cel jaki został przede mną postawiony. Ostatecznie liczy się wynik - przekonywał na konferencji prasowej.

Utrzymanie to jednak za mało. Jak poinformował "Super Express", Tworek w sobotę dowiedział się, że zostanie zwolniony. Czarę goryczy przelała porażka 3:4 z Górnikiem Zabrze w ostatniej kolejce. Klub zwleka jeszcze z oficjalnym komunikatem.

ZOBACZ WIDEO: Glik jak Robocop. Wrócił szybciej i gra o kolejny awans

Według wspomnianego źródła, Marcin Brosz może niebawem przejąć stery w drużynie z Wrocławia. Problemy polega na tym, że 49-latek obecnie prowadzi reprezentację Polski do lat 19. Pewne jest za to, że do Śląska nie trafi Michał Probierz.

Po rozczarowującym sezonie Śląsk pożegnał czterech doświadczonych graczy: Waldemara Sobotę, Roberta Picha, Marka Tamasa oraz Dino Stigleca.

Czytaj także:
Legia zaprezentowała nowego trenera. Jest pierwsza kluczowa zasada
Gorzej być nie mogło. Podwójny dramat zawodnika Wisły

Śląsk potrzebuje nowego trenera?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×