Erling Haaland rozstrzygnął klasyk w Lidze Narodów

Norwegia wygrała 2:1 mecz Ligi Narodów ze Szwecją, a oba gole strzelił Erling Haaland. Nika Kwekweskiri z Lecha Poznań mógł przyczynić się do zdemolowania Bułgarii, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

Erling Haaland Getty Images / Michael Campanella / Na zdjęciu: Erling Haaland
Szwedzi i Norwedzy wrócili do Skandynawii po udanych wyprawach na Bałkany. Podopieczni Jannego Andersona wygrali w Słowenii, a Erling Haaland i spółka poradzili sobie w Serbii. Do konfrontacji sąsiadów doszło w Solnej. W drugim meczu z rzędu do bramki trafił Haaland i w 20. minucie dał prowadzenie Norwegii strzałem z rzutu karnego. Również napastnik Manchesteru City zdobył bramkę na 2:0 w 69. minucie. Szwecja odpowiedziała tylko golem na 1:2 w doliczonym czasie.

Serbia prowadziła w pierwszej połowie meczu ze Słowenią tylko przez sześć minut. Na trafienie bramkostrzelnego Aleksandara Mitrovicia odpowiedział wcześnie Petar Stojanović. Selekcjonerowi Serbii najwyraźniej nie podobało się to, co ogląda i w przerwie wymienił za jednym zamachem trzech piłkarzy. Zadziałało i gospodarze doprowadzili po przerwie do wyniku 4:1.

Duże rozczarowanie w Razgradzie, ponieważ Bułgaria przegrała 2:5 z Gruzją. Pomogła przeciwnikom golem samobójczym, a kiedy tylko strzeliła bramkę kontaktową, to w ciągu ośmiu minut straciła dwie kolejne. Jednego z goli dla lepszego zespołu strzelił Waleri Kazaiszwili, były gracz Legii Warszawa. Z kolei Nika Kwekweskiri z Lecha Poznań nie wykorzystał rzutu karnego. Gruzja prowadzi w grupie dywizji C z kompletem sześciu punktów.

Również Grecja odniosła drugie zwycięstwo w dywizji C. W Prisztinie wygrała 1:0 z Kosowem dzięki strzałowi Anastasiosa Bakasetasa. Kosowo dokończyło mecz w dziewięciu z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki dla Fidana Alitiego, a także bezpośredniego czerwonego kartonika dla Arijaneta Muricia.

2. kolejka Ligi Narodów UEFA:

Dywizja B:

Szwecja - Norwegia 1:2 (0:1)
0:1 - Erling Haaland (k.) 20'
0:2 - Erling Haaland 69'
1:2 - Anthony Elanga 90'

Serbia - Słowenia 4:1 (1:1) 1:0 - Aleksandar Mitrović 24' 1:1 - Petar Stojanović 30' 2:1 - Sergej Milinković-Savić 56' 3:1 - Luka Jović 85' 4:1 - Nemanja Radonjić 90'

4 Cypr 6 1 2 3 4:12 5

Bułgaria - Gruzja 2:5 (0:2) 0:1 - Zuriko Dawitaszwili 4' 0:2 - Andrea Hristow (sam.) 31' 1:2 - Atanas Iliew 50' 1:3 - Budu Ziwziwadze 52' 1:4 - Chwicza Kwaracchelia (k.) 58' 1:5 - Waleri Kazaiszwili 70' 2:5 - Ilijan Stefanow 83'