Kolejny pewny triumf GKS-u Katowice. Hit kolejki bez bramek

W drugiej serii gier Orlen Ekstraligi kobiet goli nie brakowało. Szczególnie w Łęcznej, Koninie i Tczewie. Wysoko swój mecz z beniaminkiem, Stomilankami Olsztyn, wygrał też mistrz kraju - GKS Katowice.

Krzysztof Sędzicki
radość piłkarek GKS-u Katowice Materiały prasowe / GIEKSA FOTO / Tomasz Błaszczyk / Na zdjęciu: radość piłkarek GKS-u Katowice
Zespół Karoliny Koch pojechał do stolicy Warmii w roli murowanego faworyta i się z niej wywiązał bez zarzutu. Gole Aleksandry Nieciąg i Marleny Hajduk w pierwszej połowie już ustawiły spotkanie, a ambitne, ale odstające jednak olsztynianki dobiła pod koniec spotkania 18-letnia Dominika Misztal.

Wysoką wygraną zanotowały też na otwarcie tej kolejki piłkarki Górnika Łęczna, które w piątek pokonały u siebie ekipę Śląska Wrocław 5:1. Już w ósmej minucie dwa gole na swoim koncie miała Aleksandra Posiewka, a w 20. trafienie na 3:0 dołożyła Katja Skupień. Honorową bramkę dla WKS-u zdobyła w 56. minucie Marcelina Buś, ale minutę później odpowiedziała na to Klaudia Fabova, zaś w 71. wynik meczu ustaliła Nikola Dębińska.

Siedem bramek padło w Koninie, gdzie miejscowy Medyk podejmował AZS Uniwersytet Jagielloński z Krakowa. Drużyna Romana Jaszczaka wygrała 4:3, choć przegrywała od 36. minuty. Jeszcze przed przerwą wyszła jednak na prowadzenie dzięki golom Grigorii Pouliou oraz Eleny Aristodimou, a po niej dwa razy do siatki trafiła jeszcze Patrycja Ziemba. Rozmiary porażki zmniejszyły jeszcze Anna Zapała i Magdalena Dragunowicz.

Bramek nie przyniósł hit kolejki w Łodzi, gdzie TME SMS mierzył się z Czarnymi Antrans Sosnowiec. Bramka gospodyń obita została jednak dwukrotnie. W pierwszej połowie w poprzeczkę trafiła Luiza Kozielska, a w drugiej w słupek - Karlina Miksone. Podział punktów nastąpił też w Szczecinie, gdzie Pogoń podejmowała AP Orlen Gdańsk. Prowadzenie piłkarkom z Trójmiasta w 13. minucie dała Weronika Tarnawska, ale osiem minut później golem z rzutu karnego wyrównała Emilia Zdunek.

W Tczewie pierwszej porażki w sezonie doznał Rekord Bielsko-Biała, czyli drugi z beniaminków. Miejscowa Pogoń Dekpol wygrała 3:2, choć dwa razy musiała odrabiać straty.