Pokazano, z kim "Lewy" wymienił się koszulką po meczu z Belgią

Co powiedział swoim piłkarzom Czesław Michniewicz i z kim koszulkami wymienił się Robert Lewandowski? Są już kulisy meczu Belgia - Polska (6:1) autorstwa "Łączy Nas Piłka".

Dawid Borek
Dawid Borek
kulisy meczu Belgia - Polska YouTube / LaczyNasPilka / Na zdjęciu: kulisy meczu Belgia - Polska
- To nie jest miły mecz, bo oni dyktują tempo. Jeśli je utrzymamy, będziemy właściwie reagować, sytuacje przyjdą. Z każdą minutą będą się odkrywać, ożywimy grę, ale cały czas musicie być skoncentrowani - mówił Czesław Michniewicz w przerwie meczu Belgia - Polska w Lidze Narodów.

Wtedy, po pierwszych 45 minutach spotkania, na tablicy wyników widniał remis 1:1 po bramkach Roberta Lewandowskiego (28') i Axela Witsela (42'). Po zmianie stron w reprezentacji Polski wszystko się posypało.

Efekt: kolejne gole - i to aż pięć - ładowali do polskiej bramki Belgowie. Kolejno czynili to Kevin De Bruyne (59'), Leandro Trossard (73', 80'), Leander Dendoncker (83') i Lois Openda (90+3'). Tak Biało-Czerwoni polegli 1:6.

Co do przekazania swoim piłkarzom miał po dotkliwej porażce Czesław Michniewicz? Przemowę selekcjonera zarejestrowała kamera "Łączy Nas Piłka".

- Zobaczyliśmy, jak wygląda piłka na tym poziomie, że wszystko szybko się dzieje, szybko podejmuje się decyzje. [...] To jest to, w jakim kierunku musimy podążać jako drużyna. Jeśli nie będziemy chcieli tego robić, nie będziemy grać na wyższym poziomie - mówił Michniewicz, pocieszając piłkarzy.

- To bolesna lekcja, ale musimy z niej wyciągnąć jak najwięcej. Chłopaki, tragedia jest jak ktoś umrze. Dzisiaj nikt nie umarł, po prostu przegraliśmy z lepszym zespołem - dodawał.

Z zakulisowego materiału "ŁNP" dowiadujemy się też m.in., z kim koszulkami wymienił się Robert Lewandowski.