Liga Narodów. Grecy pewni awansu. Skuteczna pogoń Słowenii

W Lidze Narodów reprezentacja Grecji jest już pewna awansu do Dywizji B. Wszystko dzięki wygranej nad Kosowem 2:0. Ze stanu 0:2 do 2:2 doprowadziła Słowenia w batalii z Serbią.

Michał Piegza
radość piłkarzy reprezentacji Grecji Getty Images / Charles McQuillan / Na zdjęciu: radość piłkarzy reprezentacji Grecji
Na półmetku rywalizacji w Dywizji B w trudnej sytuacji znajdowali się Słoweńcy, którzy zamykali tabelę. Do przerwy w meczu z Serbią problemy gospodarzy potwierdziły się. To goście prowadzili dwoma golami.

Po zmianie stron Słoweńcy rzucili się do ataku i po ośmiu minutach był remis. Więcej goli w meczu nie padło.

Zobacz pełny terminarz

W czwartym meczu czwarte zwycięstwo w Dywizji C odnieśli Grecy. Tym razem pokonali Kosowo 2:0, na pierwszego gola gospodarze czekali do 71. minuty. Drużyna gospodarzy jest już pewna awansu do Dywizji B.

4 Cypr 6 1 2 3 4:12 5

Malta po raz drugi pokonała San Marino. Po wcześniejszym 2:0, tym razem było skromniej. Gospodarze zwyciężyli 1:0 i mają tyle samo punktów co Estonia. Szanse na awans do Dywizji D Maltańczycy mają jednak niewielkie.

Malta - San Marino 1:0 (0:0)
1:0 - Muscat 50'