Zamieszanie wokół barażu o udział w MŚ. Są skargi

Już w poniedziałek poznamy zwycięzców barażu interkontynentalnego Peru-Australia. Zwycięzca pojedzie na mundial w Katarze. Przedstawiciele drużyn skarzą się na absurdy związane z meczem i wszechobecny upał.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
reprezentacja Peru Getty Images / Alessandra Cabral / Na zdjęciu: reprezentacja Peru
Już w poniedziałek rozstrzygnie się rywalizacja pomiędzy reprezentacją Peru i kadrą Australii o miejsce na MŚ 2022 w Katarze. Mecz zostanie rozegrany w katarskim Al Rajjan, co budzi spore kontrowersje.

Wszystko to dlatego, że obecnie w Katarze panuje tradycyjna dla tego regionu fala upałów. To właśnie z jej powodu mistrzostwa przesunięto na przełom listopada i grudnia. Jednakże Peru i Australia to właśnie tam muszą grać o awans na mundial w środku największego gorąca.

W dzień temperatura przekracza 40 stopni w cieniu. W nocy oscyluje wokół 30 stopni. Wprawdzie mecz zostanie rozegrany na klimatyzowanym stadionie, lecz co z tego, skoro obie ekipy nie są w stanie trenować w dzień w normalnych warunkach?

- Trenowaliśmy w Hiszpanii przez cały weekend, ponieważ w Katarze w ciągu dnia jest za gorąco - powiedział dla inews asystent trenera reprezentacji Peru Nolberto Solano. - Musimy grać w takich samych warunkach, w których nie można było rozgrywać mundialu w normalnym terminie - dodał.

Mecz ma zostać rozgrywany na klimatyzowanym stadionie, ale nie wiadomo, jak dobrze będzie ona działała. W momencie rozpoczęcia meczu w Katarze mają być 32 stopnie. - Nie wiem czy to dobre rozwiązanie dla meczu o takiej stawce. Nie jest to dobre dla nas ani dla Australii - zakończył Solano.
Czytaj więcej: Ostre komentarze po słowach agenta Rybusa. "To obrzydliwość" Francuz chce odejść z Realu. Biją się o niego trzy wielkie kluby ZOBACZ WIDEO: Co ten 19-latek zrobił?! Hiszpański bramkarz upokorzony


Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×