Szok! Od tylu lat Włosi nie przeżyli takiego upokorzenia

Reprezentacja Włoch została zdeklasowana w starciu z Niemcami w ramach Ligi Narodów UEFA. Aktualni mistrzowie Europy przegrali aż 2:5. Tak słabego meczu nie rozegrali od kilkudziesięciu lat!

Mateusz Kozanecki
piłkarze reprezentacji Włoch PAP/EPA / Friedemann Vogel / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Włoch
We wtorek działo się w grupie 3 Dywizji A Ligi Narodów UEFA. W Wolverhampton Anglicy sensacyjnie przegrali z Węgrami aż 0:4 i to "Madziarowie" są obecnie liderami tabeli.

W Moenchengladbach natomiast Niemcy mierzyli się z Włochami, którzy są aktualnymi mistrzami Europy.

Od początku spotkanie układało się pod dyktando gospodarzy, którzy do przerwy prowadzili już 2:0 po trafieniach Joshuy Kimmicha i Ilkaya Gundogana.

Po zmianie stron podwyższył Thomas Mueller, a dwie bramki w ciągu dwóch minut strzelił Timo Werner.

Włosi próbowali ratować w końcówce, dzięki trafieniom Wilfrieda Gnonto oraz Alessandro Bastoniego, ale ostatecznie przegrali 2:5. W trakcie spotkania doszło do niezwykle rzadko spotykanej rzeczy, na co uwagę zwrócili statystycy.

Włosi stracili pięć bramek w jednym meczu po raz pierwszy od 12 maja 1957 roku, a więc od 65 lat! Tamtego dnia przegrali w Pucharze Europy Środkowej z Jugosławią aż 1:6.

Włosi nie mogą być pewni utrzymania w Dywizji A. Na dwa mecze przed końcem mają trzy punkty przewagi nad ostatnimi Anglikami. Jednocześnie wciąż zachowują szanse na zwycięstwo - do Węgrów tracą dwa "oczka".