Mocny początek Górnika Zabrze. Okazałe zwycięstwo

To była prawdziwa demolka. Górnik Zabrze wygrał aż 8:0 w meczu kontrolnym z Górnikiem Brzeszcze. Debiutanci pokazali się z dobrej strony.

Rafał Szymański
Piotr Krawczyk PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Piotr Krawczyk
W sobotę zespół Górnika Zabrze poprowadził Piotr Gierczak, który tymczasowo przejął obowiązki trenera po zwolnieniu Jana Urbana. Ekstraklasowicz zwyciężył 8:0 w meczu towarzyskim z okazji 100-lecia Górnika Brzeszcze.

Bramkarz gospodarzy musiał pięć razy wyciągać piłkę z siatki przed zmianą stron. W pierwszych 45 minutach błyszczeli Piotr Krawczyk oraz Robert Dadok, obaj zdobyli po dwie bramki. Jednego gola dorzucił Paweł Olkowski, defensor wrócił do Górnika po długiej przerwie.

Tuż po przerwie swoją obecność na murawie zaznaczył Szymon Włodarczyk. Były zawodnik Legii Warszawa zdobył bramkę w nieoficjalnym debiucie w barwach zabrzan. Gierczak ściągnął dwóch piłkarzy z rezerw - Alan Lubaski i Daniel Liszka wpisali się na listę strzelców.

W składzie goście zabrakło Lukasa Podolskiego. Górnik w okresie przygotowawczym zmierzy się między innymi z MFK Tatran Liptovsky Mikulas (28 czerwca), Zagłębiem Lubin (1 lipca), Wartą Poznań (9 lipca) i Alborg Boldspilklub (9 lipca).

Górnik Brzeszcze - Górnik Zabrze 0:8 (0:5)
0:1 - Piotr Krawczyk 7'
0:2 - Piotr Krawczyk 9'
0:3 - Paweł Olkowski 17'
0:4 - Robert Dadok 27'
0:5 - Robert Dadok 37'
0:6 - Szymon Włodarczyk 48'
0:7 - Alan Lubaski 77'