Puchar Ligi Angielskiej: Bardzo udany debiut Szczęsnego

Zgodnie z zapowiedziami Wojciech Szczęsny zadebiutował w barwach Arsenalu Londyn. Polak zagrał w meczu Pucharu Ligi Angielskiej z West Bromwich Albion. Kanonierzy wygrali 2:0.

Bartosz Zimkowski

Arsene Wenger swoim zwyczajem dał szansę gry w Pucharze Ligi młodym piłkarzom, których mieli wspierać bardziej doświadczeni: Mikael Silvestre, Phillipe Senderos czy nawet młody, ale mający już za sobą sporo występów Aaron Ramsey.

W 37. minucie miało miejsce bardzo ważne wydarzenie, bowiem czerwoną kartkę dostał Jerome Thomas. Kwestią czasu było, kiedy Arsenal strzeli bramkę. Te padły w 68. i 76. minucie, a dobry mecz rozegrał Wojciech Szczęsny. Polak popisał się kilkoma dobrymi interwencjami i wieku 19 lat zadebiutował w Arsenalu.

W innych spotkaniach na boisku nie pojawili się Polacy. Wciąż w barwach Nottingham Forest nie gra Radosław Majewski, a jego drużyna zakończyła udział w Pucharze Ligi, przegrywając z Blackburn Rovers. Do kolejnej rundy awansował Liverpool, który w rezerwowym składzie pokonał Leeds United.