Kolejna bramka Polaka w MLS. Gol na wagę remisu

Jarosław Niezgoda strzelił gola dla Portland Timbers w zremisowanym 2:2 meczu z Nashville SC. Dla Polaka była już szósta bramka w tegorocznym sezonie MLS.

Jakub Artych
Jarosław Niezgoda Getty Images / Soobum Im / Na zdjęciu: Jarosław Niezgoda
Jarosław Niezgoda w maju borykał się z urazem pachwiny, jednak w czerwcu wrócił do zdrowia i odzyskał miejsce w podstawowym składzie Portland Timbers.

W niedzielę czasu amerykańskiego drużyna ze stanu Oregon zremisowała na wyjeździe z Nashville SC (3. miejsce w Konferencji Zachodniej) 2:2. Gospodarze prowadzili już 2:0, jednak po przerwie drużyna z Portland zdołała wyrównać.

Drugą bramkę dla swojego zespołu zdobył właśnie Niezgoda, który wykorzystał świetne prostopadłe podanie Eryka Williamsona i bez problemu pokonał bramkarza rywali - Elliota Panicco.

Były piłkarz Legii Warszawa grał do grał do 80. minuty, kiedy zmienił go Felipe Mora. Dla napastnika obecny sezon może być przełomowy. Obecnie ma na koncie sześć bramek i tym samym wyrównał swój rekord strzelecki w USA. Do końca rundy zasadniczej w MLS pozostało jeszcze osiem spotkań.

Był to jedyny gol Polaka w MLS w tym dniu. Swoje mecze wygrali jednak Karol Świderski i Kamil Jóźwiak (Charlotte FC wygrało na wyjeździe z Houston Dynamo) oraz Patryk Klimala (New York Red Bulls wygrał ze Sportingiem Kansas City).

Ekspert krytycznie o Michniewiczu. "Gasi pożar benzyną"