Zwrot akcji w próbie generalnej Legii Warszawa

Drużyna Kosty Runjaicia przerwała serię sparingowych porażek na nieco ponad tydzień przed rozpoczęciem sezonu w PKO Ekstraklasie. Legia Warszawa wygrała 2:1 z ukraińską Zorią Ługańsk, choć jako pierwsza straciła gola.

piłkarze Legii Warszawa WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa
Legia Warszawa była nieskuteczna i w pierwszej połowie oddała dwa strzały w słupek. W obu przypadkach zabrakło skuteczności piłkarzom, których klub sprowadził w letnim oknie transferowym. Pierwszym pechowcem był Makana Baku, a drugim Blaz Kramer. Między tymi strzałami, w 27. minucie, Zoria wyszła na prowadzenie 1:0 dzięki uderzeniu z rzutu karnego sprokurowanego przez Lindsaya Rose.

Także wyrównanie na 1:1 w 44. minucie było z jedenastki. Bramkarz Zorii "znokautował" w pobliżu własnej bramki Roberta Picha, a egzekutorem rzutu karnego był Josue. Południowiec zrehabilitował się w ten sposób za zmarnowanie identycznej szansy na gola w 40. minucie. Wtedy jego strzał obronił Dmytro Macapura.

W drugiej połowie Legia radziła sobie lepiej w obronie, a i potrafiła odwrócić wynik na 2:1. Ernest Muci zdobył prowadzenie dla gospodarzy w 67. minucie strzałem po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia. Inne szanse na gola mieli Bartosz Slisz czy Paweł Wszołek, ale obu zabrakło dokładności. Powracający z Unionu skrzydłowy trafił w poprzeczkę. W odpowiedzi Zoria przeprowadziła atak w 90. minucie, ale na wyrównanie nie pozwolił Cezary Miszta.

Legia rozegrała piąty mecz w okresie przygotowań. Jak dotąd nie mogła pochwalić się pozytywnym bilansem w sparingach. W pierwszym występie pod wodzą trenera Kosty Runjaicia wygrała co prawda z Chojniczanką, ale później ponosiła porażki z Sepsi Sfantu Gheorghe, Red Bullem Salzburg i Motorem Lublin.

Na inaugurację sezonu w PKO Ekstraklasie podopieczni Runjaicia zagrają na wyjeździe z beniaminkiem Koroną Kielce. Ten mecz rozpocznie się w przyszłą sobotę o godzinie 20. Drużyna Niemca będzie rywalizować w lidze, a także w Fortuna Pucharze Polski.

Legia Warszawa - Zoria Ługańsk 2:1 (1:1)
0:1 - Jehor Nazaryna (k.) 27'
1:1 - Josue (k.) 44'
2:1 - Ernest Muci 67'

W 40. minucie Josue (Legia) nie wykorzystał rzutu karnego. Dmytro Macapura obronił.

Legia: Kacper Tobiasz (71' Cezary Miszta) - Artur Jędrzejczyk (71' Mattias Johansson), Lindsay Rose (71' Joel Abu Hanna), Mateusz Wieteska (46' Maik Nawrocki), Yuri Ribeiro (46' Filip Mladenović) - Makana Baku (46' Paweł Wszołek), Josue (71' Ihor Charatin), Bartosz Slisz (71' Jurgen Celhaka), Ernest Muci (71' Patryk Sokołowski), Robert Pich (62' Lirim Kastrati) - Blaz Kramer (46' Maciej Rosołek)

Czy Legia Warszawa powróci w następnym sezonie do europejskich pucharów?