Co za emocje w sparingu Podbeskidzia z Wisłą Kraków! "Biała Gwiazda" posypała się w końcówce

Takich emocji często brakuje w lidze, tymczasem w sobotę dostarczył ich sparing. Mecz Podbeskidzia Bielsko-Biała z Wisłą Kraków zakończył się zwycięstwem "Górali" 3:2, a działy się w nim rzeczy niebywałe.

Szymon Mierzyński
zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała
Piorunujący początek i koniec - tak najkrócej można podsumować starcie dwóch I-ligowców. Już w 1. minucie po kontrze i strzale Mateusza Młyńskiego prowadzenie objęła "Biała Gwiazda", jednak odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa i w 2. minucie sytuację sam na sam z Mikołajem Biegańskim wykorzystał Krzysztof Drzazga.

Tuż przed przerwą zespół Jerzego Brzęczka prowadził ponownie - po tym jak z ostrego kąta uderzył Kacper Duda, a piłka zrykoszetowała i całkowicie zmyliła Matvei Igonena.

Druga połowa długo przebiegała bardzo spokojnie, jednak końcówka była zabójcza w wykonaniu Podbeskidzia. Na 2:2 po prostej stracie rywali trafił Titas Milasius, a zwycięskiego gola dla miejscowych zdobył w 87. minucie Kacper Wełniak. Tu znów kompletnie pogubiła się defensywa "Białej Gwiazdy", zostawiając strzelcowi mnóstwo miejsca w polu karnym.

"Górale" wygrali 3:2 i mogą być zadowoleni, bo w próbie generalnej przed startem nowego sezonu Fortuna I ligi odnieśli zwycięstwo (w czterech letnich sparingach mają komplet czterech wygranych).

Dla krakowian natomiast była to pierwsza porażka w spotkaniach kontrolnych (wcześniej czterokrotnie triumfowali).

Wisła rozpocznie nową edycję w sobotę, 16 lipca, o godz. 17.30 domowym starciem z Sandecją Nowy Sącz. Dzień później o 12.40 Podbeskidzie podejmie Arkę Gdynia.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 3:2 (1:2)
0:1 - Mateusz Młyński 1'
1:1 - Krzysztof Drzazga 2'
1:2 - Kacper Duda 45+1'
2:2 - Titas Milasius 84'
3:2 - Kacper Wełniak 87'

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Matvei Igonen - Jeppe Simonsen (79' Michał Willmann), Julio Rodriguez, Iwajło Markow, Bartosz Bernard (60' Daniel Mikołajewski), Maksymilian Sitek (60' Titas Milasius), Mathieu Scalet (55' Marcel Misztal), Ezequiel Bonifacio (78' Tomasz Jodłowiec), Michał Janota (67' Joan Roman), Krzysztof Drzazga (67' Yigit Emre Celtik), Kamil Biliński (67' Kacper Wełniak).

Wisła Kraków: Mikołaj Biegański - Bartosz Jaroch (46' Konrad Gruszkowski), Igor Łasicki, Adi Mehremić, Krystian Wachowiak, Ivan Jelić Balta (85' Bartosz Talar), Vullnet Basha (46' Patryk Plewka), Piotr Starzyński (75' Sławomir Chmiel), Kacper Duda (75' Wiktor Szywacz), Mateusz Młyński (85' Jakub Niewiadomski), Michał Żyro (64' Momo Cisse).

Widzów: 1000.

Gorzkie wnioski dla reprezentacji Polski. "Ten poziom jest dla nas za wysoki"