Efekt nowej miotły działa? Manchester United rozgromił rywala w hicie (WIDEO)

Erik ten Hag nie mógł wymarzyć sobie lepszego debiutu jako szkoleniowiec Manchesteru United. Czerwone Diabły rozbiły Liverpool w meczu towarzyskim aż 4:0. Spotkanie odbyło się w Bangkoku.

Mateusz Byczkowski
Gol Freda w meczu z Liverpoolem Twitter / Gol Freda w meczu z Liverpoolem
W minionym sezonie Manchester United nie mógł pokonać Liverpoolu. Co więcej na Old Trafford Czerwone Diabły przegrały aż 0:5. We wtorek mieli okazję na rewanż, ale bez Cristiano Ronaldo, który nie wybrał się z zespołem na tournee.

Mimo to zespół Erika ten Haga radził sobie fantastycznie z rywalem w ataku. Pierwszą bramkę już w 12. minucie zdobył Jadon Sancho. Reprezentant Anglii wykorzystał nieporadność jednego z defensorów "The Reds".

Ozdobą spotkania był niewątpliwie gol Freda, który w kapitalnym stylu przelobował Alissona. Kilka minut później golkipera Liverpoolu w sytuacji sam na sam pokonał Anthony Martial i do przerwy Manchester United prowadził już 3:0.

W drugiej połowie wynik meczu ustalił Facundo Pellistri. Swoje szanse miał też zespół Juergena Kloppa, ale ostatecznie żaden z zawodników wicemistrza Anglii nie zdołał trafić do siatki we wtorkowym starciu.

Manchester United sezon 2022/2023 Premier League rozpocznie 7 sierpnia spotkaniem z Brighton. Jednak w lipcu Czerwonych Diabłów czeka jeszcze kilka sparingów. Kolejny z Melbourne Victory odbędzie się za trzy dni (15 lipca).