Ależ akcja Rosołka! Piękny gol na pożegnanie Artura Boruca

Legia Warszawa zremisowała 2:2 z Celtikiem Glasgow w meczu pożegnalnym Artura Boruca. Ozdobą tego spotkania była z pewnością bramka Macieja Rosołka.

Rafał Sierhej
gol Rosołka w meczu z Celtikiem Twitter / Canal + Online / Na zdjęciu: gol Rosołka w meczu z Celtikiem
Legia Warszawa sezon rozpoczęła przeciętnie. W pierwszym oficjalnym spotkaniu zremisowała z Koroną Kielce 1:1, kończąc mecz w dziesiątkę. Wszyscy czekali już na pożegnanie Artura Boruca.

Do tego doszło w środowy wieczór. Podczas gdy FC Barcelona starała się zaprezentować godnie Roberta Lewandowskiego w Miami, w Warszawie żegnał się Artur Boruc, który oficjalnie zakończył karierę.

Pierwszą połowę "Wojskowi" przegrali 0:2. Przyjezdni z Glasgow pokazali jakość, której można było się spodziewać. Po przerwie gole strzelali już tylko Legioniści. Rozpoczął Maciej Rosołek w 46 minucie.

Ten gol na pewno był jednym z ładniejszych, jakie ostatnio widzieli kibice na stadionie przy Łazienkowskiej 3 w Warszawie. Akcję rozpoczął wprowadzony po przerwie Kacper Tobiasz.

Młody bramkarz Legii zachował się, jak Manuel Neuer w swoich najlepszych meczach. Doskonała długa piłka na Rosołka, który miał przed sobą jednego obrońcę. Napastnik przyjął sobie piłkę i minął obrońcę, a na końcu klinicznie wykończył sytuację sam na sam. Nikt raczej nie spodziewał się takiej akcji akurat po Rosołku.