Świetne występy Polaków w Europie. Padł efektowny gol

Czwartek stał pod znakiem meczów eliminacji do Ligi Europy oraz Ligi Konferencji. Jedną z bramek strzelił Konrad Michalak, który popisał się ogromną szybkością.

Jakub Artych
gol Konrada Michalaka Twitter / Na zdjęciu: gol Konrada Michalaka
Konyaspor z Konradem Michalakiem w składzie pewnie wygrał na wyjeździe z BATE Borysów 3:0. W czwartkowym meczu reprezentant Polski rozegrał 69 minut, a chwilę wcześniej trafił na 2:0, wykorzystując swój największy atut - szybkość.

Udanie w innym tureckim klubie zadebiutował także Patryk Szysz. Były zawodnik Zagłębia Lubin strzelił gola dla Istanbul Başakşehir FK w zremisowanym 1:1 (0:1) pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy przeciwko izraelskiemu Maccabi Natanja.

Szysz zanotował wejście smoka. Pojawił się na boisku w 76. minucie, kiedy to zastąpił Serdara Gurlera, i zdobył bramkę w 81. minucie.

Z wygranych w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy cieszyli się też dwaj inni Polacy. Rafał Makowski i jego Kisvarda zwyciężyli na wyjeździe Kajrat Ałmaty 1:0, a były pomocnik Radomiaka i Śląska Wrocław zagrał pełne 90 minut.

Ze zwycięstwa cieszyła się także drużyna Michała Przybylskiego, B36 Torshavn z Wysp Owczych, która pokonała Tri Fiori.

#dziejesiewsporcie: 93. minuta. Wynik? 0:0. I nagle coś takiego!