Pseudokibice Polonii Warszawa w areszcie. Policja zatrzymała 17 osób

Spotkanie drugiej ligi między Pogonią a Polonią zostało przerwane na kilkadziesiąt minut. Wszystko przez zamieszki wywołane przez kibiców Polonii, którzy dostali się w pobliże sektora kibiców Pogoni. Policja zatrzymała już w tej sprawie 17 osób.

JA
Bójka kibiców podczas meczu Pogoń Siedlce - Polonia Warszawa Facebook / www.facebook.com/ligowiecc / Bójka kibiców podczas meczu Pogoń Siedlce - Polonia Warszawa
Sobotnie spotkanie drugiej kolejki II ligi między Pogonią Siedlce a Polonią Warszawa zostało przerwane w 37. minucie. Wszystko za sprawą kibiców "Czarnych Koszul", którzy kilka minut wcześniej dotarli na stadion w Siedlcach. Zamiast jednak udać się na swój sektor, uciekli ochronie i pobiegli w kierunku sektora najbardziej zagorzałych fanów Pogoni Siedlce.

Przez kilka minut trwała awantura wokół stadionu Pogoni. Sędzia prowadzący to starcie nakazał natychmiastowo zejść piłkarzom obu ekip do szatni. Ostatecznie po interwencji m.in. właściciela Polonii Warszawa udało się zaprowadzić spokój na trybunach i mecz został wznowiony. Przerwa w spotkaniu trwała blisko pół godziny.

- Organizator imprezy, zawnioskował o wkroczenie na stadion policjantów. W związku z realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia dowódca policyjnych działań, prowadzonych w związku z zabezpieczeniem meczu podjął decyzję o wprowadzeniu sił policyjnych na teren obiektu. Policjanci zabezpieczający mecz wkroczyli do akcji. Aby przywrócić ład i porządek, mundurowi zmuszeni byli do użycia środków przymusu bezpośredniego w postaci gazu i pałek służbowych - informowała mł. asp. Małgorzata Mazurek-Pawlik.

Łącznie zatrzymano 15 pseudokibiców przyjezdnych, którym zostaną przedstawione zarzuty udziału w bójce. Grozi im za to do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast 2 zatrzymanych kibiców Pogoni Siedlce, po szczegółowym przesłuchaniu, zostało zwolnionych do domu.

Warto zaznaczyć, że to jeszcze nie koniec. Policjanci analizują teraz nagrania z monitoringu oraz policyjnych kamer, aby ustalić i zatrzymać kolejne osoby, które brały udział w bójce.

W sportowej walce lepsza okazała się Pogoń Siedlce, która pokonała beniaminka z Warszawy 2:1.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!