Grad goli w meczach eWinner II ligi. Trzecia wygrana lidera

Górnik Polkowice pozostaje na prowadzeniu w drugoligowej tabeli po zwycięstwie 2:0 z Motorem Lublin. Tuż za nim jest na razie Kotwica Kołobrzeg. Siedem goli padło w Lubinie, a sześć w Tarnobrzegu.

Piłkarze Górnika Polkowice w walce o piłkę WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: Piłkarze Górnika Polkowice w walce o piłkę
Tym razem kolejka została zaplanowana od soboty do poniedziałku. Jednym z głównych wydarzeń był mecz Górnika Polkowice z Motorem Lublin. Spadkowicz rozpoczął sezon od dwóch zwycięstw, a finalista baraży zdobył we wcześniejszych kolejkach dwa punkty. Górnik przedłużył swoją passę, w obu połowach meczu strzelił po jednym golu. Uderzenia Abdallaha Hafeza i Szymona Kiebzaka pozwoliły pozostać na prowadzeniu w tabeli.

Po raz drugi w sezonie w Lubinie rozegrano derby województwa dolnośląskiego. Mecz pierwszych zespołów Zagłębia i Śląska nie był dobrym widowiskiem i zakończył się bezbramkowym remisem.

W sobotę zmierzyły się rezerwy klubów i goli było dla odmiany aż siedem. Śląsk zmarnował dwubramkowe prowadzenie, Zagłębie doprowadziło do remisu 2:2, a następnie 3:3. To jednak ekipa z Wrocławia zadała decydujący cios, a strzał Miłosza Kurowskiego w 74. minucie dał Śląskowi pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Krótki okres przygotowań nie przeszkodził Kotwicy Kołobrzeg wystartować dobrze w roli beniaminka. Podopieczni Marcina Płuski zremisowali bezbramkowo że Stomilem Olsztyn i wygrali 2:0 ze Śląskiem II Wrocław. W sobotę Kotwica również obiecująco wystartowała i w 9. minucie zdobyła gola strzałem Grzegorza Goncerza.

Tym razem nie zachowała jednak czystego konta, a trafienie na 1:1 Shumy Nagamatsu było rehabilitacją Japończyka za wcześniejsze zmarnowanie rzutu karnego. Po przerwie Kotwica wykorzystała jeszcze jeden stały fragment gry i strzał na 2:1 Piotra Witasika pozwolił jej znaleźć się na pozycji wicelidera.

Inny beniaminek Siarka Tarnobrzeg rozegrał drugi w sezonie mecz na własnym stadionie. W pierwszym był bardzo skuteczny i na przywitanie ze szczeblem centralnym zdemolował 4:0 Znicza. Tym razem podjął Wisłę Puławy. Nie minęła pierwsza połowa i oba zespoły były na prowadzeniu. Nie utrzymali go do przerwy ani gospodarze, ani goście i było 2:2. Po przerwie bramki zdobywała już tylko Wisła, a wygraną 4:2 zawdzięcza przede wszystkim hat-trickowi Dawida Retlewskiego.

3. kolejka eWinner II ligi:

Górnik Polkowice - Motor Lublin 2:0 (1:0)
1:0 - Abdallah Hafez 36'
2:0 - Szymon Kiebzak 86'

Zagłębie II Lubin - Śląsk II Wrocław 3:4 (2:2)
3:4 - Miłosz Kurowski 74'

Kotwica Kołobrzeg - Znicz Pruszków 2:1 (1:1)
1:0 - Grzegorz Goncerz 9'
1:1 - Shuma Nagamatsu 32'
2:1 - Piotr Witasik 49'

Siarka Tarnobrzeg - Wisła Puławy 2:4 (2:2) 1:0 - Cezary Stańczyk 2' 1:1 - Dawid Retlewski 13' 1:2 - Dawid Retlewski 37' 2:2 - Szymon Lewicki 44' 2:3 - Krystian Puton (k.) 60' 2:4 - Dawid Retlewski 66'

18 Śląsk II Wrocław 34 8 7 19 38:57 31

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Górnik Polkowice awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?