Czesław Michniewicz ma powody do obaw. Nicola Zalewski potrzebował pomocy klubowych lekarzy i nie był w stanie dokończyć spotkania AS Roma z Tottenhamem Hotspur.

Rafał Szymański
Nicola Zalewski WP SportoweFakty / Viaplay / Na zdjęciu: Nicola Zalewski
Reprezentant Polski wrócił do podstawowego składu "Giallorossich". Po pierwszej odsłonie AS Roma miała jednobramkową przewagę nad Tottenhamem Hotspur. Na listę strzelców wpisał się Roger Ibanez, a w roli asystenta wystąpił Paulo Dybala.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla Nicoli Zalewskiego. 20-latek nabawił się kontuzji bez kontaktu z przeciwnikiem. Kadrowicz źle stanął na murawie i najprawdopodobniej doznał urazu prawej kostki.

Zalewski opuścił boisko przy pomocy klubowych lekarzy. Jose Mourinho wyglądał na wyraźnie zmartwionego. W 60. minucie spotkania Leonardo Spinazzola zastąpił kontuzjowanego Polaka.

W ostatnich 30 minutach wynik się nie zmienił. AS Roma była minimalnie lepsza od londyńczyków i wygrała 1:0 w sobotnim sparingu.

20-latek musiał opuścić plac gry, ale obejrzał końcówkę spotkania z ławki rezerwowych. Zalewski miał przyłożony lód do prawej kostki. Na ten moment nie wiadomo, jak poważna jest kontuzja zawodnika.

Przed sezonem Serie A Zalewski walczy ze Spinazzolą o miejsce w wyjściowej "jedenastce". Kilka tygodni temu Włoch uporał się z problemami zdrowotnymi i wznowił treningi.

Tottenham Hotspur - AS Roma 0:1 (0:1)
0:1 - Roger Ibanez 29'

Źródło: Viaplay