Jest pierwsza diagnoza ws. Zalewskiego

Z Włoch napłynęły pierwsze informacje nt. stanu zdrowia Nicoli Zalewskiego, który nabawił się urazu w meczu z Tottenhamem Hotspur. Reprezentanta Polski czeka dłuższa przerwa.

Karol Wasiek
Nicola Zalewski Twitter / AS Roma / Na zdjęciu: Nicola Zalewski
Druga połowa spotkania AS Roma - Tottenham Hotspur rozpoczęła się fatalnie dla Nicoli Zalewskiego. 20-latek nabawił się kontuzji bez kontaktu z przeciwnikiem. Kadrowicz źle stanął na murawie i doznał urazu prawej kostki.

"Nicola Zalewski został zmuszony do opuszczenia boiska w 60. minucie z powodu lekkiego skręcenia kostki. Polski skrzydłowy pozostał na ławce rezerwowych z lodem na nodze" - donosi serwis siamolaroma.it.

"La Gazzetta dello Sport" informuje, że 20-latek doznał zwichnięcia kostki. Reprezentanta Polski czeka dłuższa przerwa. Mówi się, że to okres od 3 do 6 tygodni.

Optymistyczny wariant zakłada powrót na początek rozgrywek Serie A, gorszy scenariusz mówi o grze dopiero we wrześniu. Polak na dniach rozpocznie rehabilitację.

Przed sezonem Serie A Zalewski walczy z Włochem Leonardo Spinazzolą o miejsce w wyjściowej "jedenastce". Kilka tygodni temu jego rywal uporał się z problemami zdrowotnymi i wznowił treningi. Teraz z kontuzją walczy Polak.

AS Roma była minimalnie lepsza od londyńczyków i wygrała w sobotnim sparingu 1:0.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)