Karuzela w meczu Lecha II Poznań. Jeszcze w 80. minucie miał dwa gole przewagi

Radunia Stężyca popisała się bardzo dobrym finiszem i uratowała punkt w zakończonym remisem 3:3 meczu z Lechem II Poznań. W niedzielę doszło do aż trzech podziałów punktów w czterech spotkaniach eWinner II ligi.

Tomasz Cywka WP SportoweFakty / Rafał Soboń / Na zdjęciu: Tomasz Cywka
Radunia rozpoczęła mecz z Lechem II Poznań bardzo obiecująco. W 6. minucie Wojciech Łuczak strzelił na 1:0 po szybkim ataku zespołu z Kaszub. Minęło nieco ponad 20 kolejnych minut i zaliczkę miała już drużyna z Wielkopolski. To zasługa dubletu Łukasza Spławskiego. Jedno z jego trafień było naprawdę efektowne. Przy stanie 3:1 druga drużyna Kolejorza miała komplet punktów na wyciągnięcie ręki, ale nie przypilnowała wyniku w ostatnich 10 minutach podstawowego czasu. Radunia popisała się znakomitym finiszem i doprowadziła do remisu 3:3 strzałami Radosława Stępnia oraz Rafała Kosznika.

Do podziałów punktów doszło również w Elblągu i Krakowie. Atrakcyjniejsze było starcie Olimpii z KKS-em 1925 Kalisz, ponieważ także w nim oba zespoły były na prowadzeniu, a ostatecznie Olimpia ustaliła wynik na 2:2 strzałem Adriana Piekarskiego. Starcie Hutnika Kraków z GKS-em Jastrzębie rozczarowało poziomem i zakończyło się bezbramkowym rezultatem. GKS oddał cztery uderzenia celne, o dwa więcej niż Hutnik, ale nie potrafił rozstrzygnąć meczu.

W sobotę i w niedzielę generalnie jednak nie brakowało goli w drugoligowych meczach. Na potwierdzenie pięć trafień było w wygranym 3:2 starciu Garbarni Kraków z Pogonią Siedlce. Najskuteczniejszym jego piłkarzem był Patryk Mularczyk, który dwukrotnie przymierzył do bramki zespołu z Mazowsza. Garbarnia jako jedyna w niedzielę zdobyła komplet punktów.

3. kolejka eWinner II ligi:

Radunia Stężyca - Lech II Poznań 3:3 (1:2)
1:0 - Wojciech Łuczak 6'
1:1 - Łukasz Spławski 9'
1:2 - Łukasz Spławski 27'
1:3 - Tomasz Cywka 48'
2:3 - Radosław Stępień 82'
3:3 - Rafał Kosznik 85'

Olimpia Elbląg - KKS 1925 Kalisz 2:2 (1:0)
1:0 - Aron Stasiak 5'
1:1 - Nestor Gordillo 57'
1:2 - Nestor Gordillo (k.) 69'
2:2 - Adrian Piekarski 85'

Hutnik Kraków - GKS Jastrzębie 0:0

Garbarnia Kraków - Pogoń Siedlce 3:2 (3:1) 1:0 - Adam Żak 7' 1:1 - Damian Nowak 15' 2:1 - Patryk Mularczyk 24' 3:1 - Patryk Mularczyk 37' 3:2 - Cezary Bujalski 66'